Secinājumi
Starptautisko līgumu tiesību rašanās nepieciešamību noteica galvenokārt tirdznieciskās attiecības, kas pamazām pārauga starpvalstu attiecībās gan ekonomiskajā, gan politiski tiesiskajā plāksnē. Ja tika noslēgti apjomīgāki un sarežģītāki darījumi, tad abām pusēm vajadzēja garantijas, ka tas, kurš neizpildīs līguma nosacījumus, tiks saukts pie atbildības par saistību nepildīšanu.
Starptautiskās tiesības ir ļoti nozīmīga tiesību nozare, jo reglamentē politiskos, ekonomiskos, cilvēktiesību, muitas u.c. jautājumus globālā līmenī, kas paredz vienotu regulējumu lielākajā daļā pasaules valstu.
Starptautiskajām tiesībām galvenā nozīme ir starptautiskās kārtības nodrošināšanā, mērķis ir panākt starptautiskās sistēmas normālu funkcionēšanu, nosakot kā ir jāizturas valstīm miera attiecību saglabāšanas interesēs. Starptautiskās tiesības atzīst, ka normāls stāvoklis ir tikai miera attiecības, nevis agresīvi pasākumi.
Starptautiskās līgumtiesības ir starptautisko tiesisko normu kopums, kas regulē valsts un citu starptautisko tiesību subjektu darbību starptautisku līgumu noslēgšanā, līguma īstumu, spēkā stāšanos, interpretāciju (iztulkošanu), izpildi un līguma spēka izbeigšanos.
Starptautisks līgums kalpo kā starptautisko tiesību avots.
Starptautisko līgumu tiesību galvenais dokuments ir Vīnes konvencija par starptautisko līgumu tiesībām.
…