Žurnālu „Sīrups” visbiežāk lasa jaunieši no 13 – 17 gadiem, tādēļ žurnāla veidotāji bieži izmanto sarunvalodas vārdus, lai jauniešiem interesējošas tēmas izklāstītu pēc iespējas vienkāršāk, jauniešiem saprotamākā veidā un, protams, lai gūtu labākus reitingus. Jaunieši žurnālu uztver kā sarunu biedru, jo žurnālā izmantots viņu izteikšanās stils, aktuāliem jautājumiem sniegtas viegli uztveramas atbildes. Bieži žurnālos izmantotā valoda jauniešiem sniedz nepareizu priekšstatu par pareizu komunikācijas valodu. Jaunieši nezina, kā veidot savu runu, bez neliterārās valodas līdzekļiem, ar kādiem vārdiem aizvietot sarunvalodas vārdus lietišķajos rakstos. Laika gaitā notiek valodas degradācija jauniešu runā, literāras valodas izmantošanas kapacitāte arvien sarūp, to nomaina neliterārā sarunas formas.
Mana darba mērķis ir atklāt kādas stilistiski pazeminātās leksikas grupas visvairāk tiek izmantotas jauniešu žurnālā „Sīrups”.
Lai sasniegtu izvirzīto mērķi, tika izvirzīti šādi uzdevumi:
Noskaidrot un izpētīt stilistiski pazeminātās leksikas klasifikācijas veidus.
Izanalizēt jauniešu žurnālā „Sīrups” lietoto stilistiski pazemināto leksiku.
Izpētīt neliterāri lietotās leksikas nozīmi satura atklāsmē.
Sniegt alternatīvas zemā stila vārdu aizstāšanai ar literāriem vārdiem.
Darbā izmantoju I. Urbanovičas, I. Freimane un J. Rozenberga analīzes par stilistiski pazeminātu leksiku un to klasifikāciju. Analizējot un pētot, stilistiski pazeminātu leksiku žurnālā „Sīrups” vēlos pievērst apkārtējo uzmanību žurnālā izmantotajai leksikai un likt aizdomāties, cik liela nozīme žurnāla leksikai ir uz jauniešu valodas kvalitatīvu attīstību. …