Rīga ir Latvijas sirds. Galvaspilsēta, lielpilsēta, veca un jauna reizē. Vecrīga – Rīgas vēstures, senās arhitektūras un kultūras glabātāja, spēj sagādāt daudz pārsteigumu gan iebraucējiem, gan vietējiem iedzīvotājiem. Arī šī darba autore labprāt mēdz pastaigāties pa šaurajām ieliņām, baudot īpašo Vecrīgas gaisotni.
Ar Rīgas pilsētas vēsturi cieši saistīta Sv. Pētera baznīcas vēsture, tā gan fiziski, gan simboliski ir Rīgas centrs – par to liecina baznīcas priekštelpas grīdā iestrādātā misiņa plāksne. Šī ēka piesaista skatienu kā augstākā Rīgas celtne, no kuras torņa skatu laukuma iespējams vērot Rīgas panorāmu. Autores sākotnējā iecere – veikt pētījumu par visu Pētera baznīcu – bija jāmaina, jo astoņu gadsimtu garumā krājies materiālu klāsts nekādā veidā neiekļaujas zinātniski pētnieciskā darba pieļaujamajā 25 lappušu apjomā. Tomēr autore nevēlējās pilnībā atteikties no Pētera baznīcas kā izpētes objekta.
Tornis ir viens no izcilākajiem baroka arhitektūras paraugiem Eiropā, tas padara Sv. Pētera baznīcu par Rīgas dominanti, tāpēc autore izvirzīja mērķi izpētīt Pēterbaznīcas torņa būvniecības vēsturi, funkcijas un pārmaiņas gadsimtu gaitā.
Mēs jau esam pieraduši, ka šī dižākā Vecrīgas celtne atkal ir pieejama tūkstošiem apmeklētāju, ka augstā un slaidā Pētera smaile valda ne tikai pār Vecrīgu, bet ir atguvusi arī seno orientiera lomu visā pilsēta.
Pētera baznīca, kas veltīta Rīgas pilsētas patronam Sv. Pēterim, dibināta 13. gadsimta sākumā. [1. 5.]Pētera baznīca ir viens no tiem Rīgas pieminekļiem, kas cieši saistīti ar pilsētas attīstības vēsturi. Kopš seniem laikiem tā skaitījās pilsētas baznīca līdztekus bīskapa Doma baznīcai un ordeņa Jura baznīcai. Tās celtne veidojās niknu cīņu periodā starp abiem Rīgas kungiem – bīskapu un ordeni. [3. 14.]…