Šo tēmu „Tabakas kaitīgā ietekme” izvēlējos tāpēc, ka tā man šķiet ļoti aktuāla visā pasaulē, jo pēc PVO un Atlantas vēža asociācijas datiem pasaulē ik 10 sekundēs nomirst viens smēķētājs.
Šis ir sarežģīts laiks sabiedrībā. Mūsdienās vecākiem ir maz laika, ko veltīt savām atvasēm. Vienlaikus palielinās arī jauniešu izklaides iespējas. Šie faktori veicina to jauniešu skaita pieaugumu, kuri sāk lietot kādu no pieejamajām tabakām.
Lai izvairītos no tā, ka jaunieši, nu jau arī pusaudži, sāk lietot visdažādākā veida tabaku, vecākiem ir jāpārdomā, kādas jaunietim ir alternatīvas iespējas brīvā laika pavadīšanai. Vislabākais risinājums būtu jaunieti iesaistīt sporta aktivitātēs, jo tas palīdz cilvēkā attīstīt mērķtiecību, vēlmi sevi pilnveidot, prasmi regulāri strādāt.
Lai jauniešiem neveidotos atkarība no tabakas, viņiem ir nepieciešamas zināšanas par ķīmiskajām un kancerogēnajām vielām, ko satur tabaka.
Savā zinātniski pētnieciskajā darbā es centīšos izpētīt, cik tad kaitīga ir jebkura veida tabaka cilvēku veselībai un, kādas zināšanas par to ir maniem vienaudžiem.
Darbu var izmantot sociālo zinību, veselības mācības, audzinātāja stundās.
Pētījuma objekts: tabakas lietošana 9.-12. klašu skolēnu vidū.
Pētījuma priekšmets: tabakas kaitīgā ietekme uz cilvēka veselību.
Pētījuma mērķis: izpētīt jauniešu zināšanas par tabakas izstrādājumos esošajām sastāvdaļām.
Līdz ar to izvirzās hipotēze: viens no iemesliem jauniešu smēķēšanai ir nepietiekamas zināšanas par tabakā esošajām kaitīgajām ķīmiskajām un kancerogēnajām vielām.
Pētījuma uzdevumi:
1.Veikt anketēšanu 9.-12. klašu skolēniem.
2.Noskaidrot jauniešu zināšanas par tabakā esošajām vielām.
3.Izanalizēt iemeslus, kādēļ jaunieši lieto visa veida tabaku.
Pētnieciskās metodes:
1.Teorētiskās literatūras studēšana.
2.Anketēšana.
3.Anketu analīze.…