NOBEIGUMS UN SECINĀJUMI
Šajā referātā tiks apskatīta telefona aparāta attīstības vēsture, F.Reisa un A.Bella nozīme telefona aparāta izveidošanā, telekomunikāciju attīstība Latvijas Republikas teritorijā, sadalot to nosacīti 6 posmos, katrs ar savu specifiku, kā arī telefonu aparātu nozīme un perspektīva.
Tika konstatēts, ka var izdalīt vairākus faktorus, kuri ir sekmējuši Latvijas telekomunikāciju attīstību. Tie ir: senās tradīcijas, labi organizēta izglītības sistēma un sakaru līdzekļu rūpniecība, sadarbība ar ārvalstu firmām un atsevišķu izcilu personību darba ieguldījums. Tika konstatēts, arī ka ir bijuši vairāki pasākumi Latvijas telekomunikāciju vēstures saglabāšanai – 1937.gadā tika izveidots Sakaru muzejs un vēsturiskais arhīvs, bet vācu sapieri 1944.gada 12.oktobrī aizdedzināja Pasta un telegrāfa departamenta ēku, sadega eksponāti, sadega vēsturiskais arhīvs. 1982.gadā atklāja Rīgas telefona tīkla muzeju, kuru pēc četriem gadiem ar sakaru ministra rīkojumu likvidēja. 1995.gadā atvēra Lattelekom muzeju, kurš būtībā ir Latvijas telekomunikāciju muzejs.
Latvijas tautsaimniecība tika postīta divos karos un pārejas periodā no sociālisma ekonomikas uz tirgus ekonomiku. Bet, neraugoties uz grūtībām, kādas nācās paciest pēckara gados un Trešās atmodas periodā, Latvijas telekomunikāciju tīkli ir ne tikai atjaunoti, bet arī modernizēti vēl līdz šim neredzētos apjomos.
…