Vides termālā piesārņojuma novēršana
Industriālo dzesēšanas ūdeņu temperatūras samazināšanai lieto dzesēšanas dīķus, dzesēšanas torņus, kā arī koģenerācijas procesu, kas ir siltuma izlietošana iekšzemes un rūpniecības ēku apsildīšanā (EPA Office of compliance..., 1997).
Lai samazinātu termālo piesārņojumu, kas radies, lietus ūdenim, uzsilstot no sakarsuša asfalta, izmanto infiltrācijas baseinus, lai ūdens iesūktos zemē, kā arī plāno “zaļo infrastruktūru”, kas ir apstādījumu izveidošana pilsētās (U.S. Environmental Protection…, 1999). Pilsētās, kurās ir siltāks klimats, piemēram, Losandželosā ir parādījusies tendence asfaltu nokrāsot baltu, jo, kā zināms, baltā krāsa absorbē mazāk saules enerģiju nekā tumšāka krāsa (Sciencemag, 2017).
Termālo piesārņojumu, kas radies no ūdenstilpju un ūdensteču krastā esošo koku izciršanas, iespējams samazināt, aizliedzot izciršanu noteiktā attālumā no krasta.
Aizsprostu radīto termālo piesārņojumu var samazināt, ņemot ūdeni gan no uzkrājušā ūdens virspuses, gan dziļākas vietas, tos sajaucot, tā, lai ūdens temperatūra būtu tāda, kāda tā būtu dabiski (Kumar, 2004).
…