Mana referāta tēma ir “ Tiesību funkcijas”. Pēc manām domām šīs temats mūsdienās ir aktuāls, jo tiesības kā tādas, var teikt ,nosaka mūsu tiesības un pienākumus.
Mērķis ir izpētīt un noskaidrot, kā darbojas tiesību funkcijas, kā tās īstenojās reālajā dzīvē. Cik svarīgu vietu tiesības ieņem sabiedrībā. Kā tās laika gaitā ir izmainījušās un pilnveidojušās? Jo sabiedrība vēsturiskās attīstības gaita nepārtraukti mainās, arī cilvēku dzīve kļūst citādāka un līdz ar to rodas nepieciešamība pēc izmaiņām tiesībās.
Laika gaitā tiesību zinātne izveidojies un pastāv viedoklis, ka tiesības ir labā un ļaunā mērs. Ko arī es savā referātā centīšos noskaidrot un izzpētīt. Vai tiešām tiesībām ir tik nozīmīga vieta mūsu dzīvē, sabiedrības un valsts regulācijā?
Mans uzdevums ir izskaidrot tiesību jēdzienu, tā nozīmi, tiesību funkcijas un tiesiskās regulēšanas efektivitātes kritērijus.
Tiesības ietver noteiktu sabiedrībā pastāvošu kārtību, kas tiek nodrošināta ar sabiedrības varas pārstāvju speciāli noteiktām piespiedu un ierobežojošām normām. Līdz ar to tiesības ir vispārobligāto uzvedības normu sistēma, ko noteicis sabiedrības vairakums( demok. valstīs) vai ekonomisku spēcīgākās cilvēku grupas ( nedemok. valstīs).
Noskaidrot arī to, ka patiesās demokrātijas apstākļos arī tauta piedalās tiesību attīstībā. Parādīt, ka tiesībām ir liela nozīme tādu apstākļu radīšanai, kas ir nepieciešami cilvēku tiesību īstenošanai. Jāsekmē pašregulatīvo procesu norisi, kas nosaka indivīda un sabiedrības dzīvi. Svarīgi, lai valsts rūpētos par cilvēku pašregulatīvajām darbības iespējām. Piemēram, brīvi izvēlēties dzīves vietu, veidot ģimeni, strādāt izvēlētajā darbā.…