Vēsture mēdz atkārtoties. Un tāpēc svarīgi ir noskaidrot dažādu vēsturisku notikumu pamatus un iemeslus, kāpēc notika tā, nevis citādi. Mana pētnieciska darba objekts ir tiesību pēctecība sociālo revolūciju rezultāta. Sociāla revolūcija notiek, kad viena valsts iekārta vai viens politiskais režīms vairs nevar eksistēt dažādu iemeslu dēļ. Visbiežāk iemesls ir tautas neapmierinātība, jo sociālo revolūciju var paveikt tikai ar iedzīvotāju piedalīšanos. Tāda revolūcija notiek, kad iedzīvotāji vēlas jaunu dzīvi, labākus dzīves apstākļus, bet gadās, ka viņi dabū kaut ko pavisam citādu.
XX gadsimtā bija daudz sociālu revolūciju piemēram: 1949. gada Ķīnas revolūcija, 1959.gada Kubas revolūcija. Sava darbā es izskatīšu divu revolūciju sekas, kuras pārveidoja pasauli. Mana studiju darba priekšmets ir Krievijas un Vācijas sociālo revolūciju tiesību pēctecība.
Mana pētījuma mērķis ir noskaidrot kā notika tiesību pēctecība Krievijā un Vācijā. Kādi līgumi un saistības bija pārņemti, bet kādi atstumti.
Savā darbā es sev izvirzīju sekojušus uzdevumus:
1.noskaidrot, kas ir tiesību pēctecība sociālo revolūciju rezultātā;
2.izpētīt kādi likumi un konvencijas regulē tiesību pēctecību sociālo revolūciju rezultātā;
3.apskatīt tiesību pēctecību Krievijas un Vācijas valstīs;
4.ja ir iespējams, apskatīt tiesību pēctecības sekas mūsdienās.
1917.gada Krievijas sociālistiskā revolūcija ieguldīja pamatus spēcīgai un valdonīgai lielvalstij, kas aizņēma 1/6 no pasaules sauszemes teritorijas, - PSRS. Saņemot varu savās rokās, „sarkanie” pirmkārt nosvītroja iepriekšējo Krievijas vēsturi un atteicās no impērijas saistībām, pasludināja, ka vienpusējā kārtībā anulē līgumus, kurus noslēgusi impērija. Tie līgumi, kuri nebija pretrunā ar jaunu valsts iekārtu, tika saglabāti. Padomju Krievija atteicas arī no visiem impērijas parādiem. Mūsdienu Krievijas Federācija ir PSRS un Krievijas impērijas pēctece un tai ir jāpieņem savu priekšteču starptautiskās saistības. Nav īsti skaidrs vai Krievijas Federācija bauda pilnīgu vai daļēju tiesību pēctecību. Daudzas valstis bija parādā Krievijas impērijai. Kā tagad noregulēs cariskas Krievijas parādu jautājumus? Kas būs ar Krievijas teritorijām un līgumiem?…