šo tematu savā darbā izvēlējos, jo savu tālāko izglītību esmu nolēmusi veltīt ekonomikai. Kā jau katram zināms, ekonomikā ir jēdziens – tirgus. Katram indivīdam šis vārds asociējas ar savu nozīmi, ja uzdotu šo jautājumu vairākiem cilvēkiem, tad atbilde par šī jēdziena izpratni katram būtu savādāka. Viens to asociētu ar tirgu, kur katru dienu iet iepirkt produktus savas ikdienas vajadzībām, otrs to uztver kā tirgu, daudz plašākā nozīmē. Bet vai patiesi mēs zinām un izprotam šo jēdzienu pilnībā. Mans uzdevums šajā darbā bija noskaidrot, kas tad ir tirgus, kāda ir tā būtība un loma katra indivīda dzīvē un valsts ekonomiskajā sistēmā. Kādi ir tirgus veidi, formas. Kas ir pozitīvais un negatīvais tirgus darbībā.
Sava darba pirmajā daļā, es esmu centusies izprast tirgus būtību. Kas veido tirgu? Kādi ir tā dalībnieki? Kāda ir tā nozīme un loma? Es apkopoju informāciju un zināšanas gan par pieprasījumu, gan par piedāvājumu, par galvenajiem instrumentiem tirgus mehānismā. Šie elementārie jēdzieni ir zināmi visiem, bet ko tie nozīmē patiesībā?
Mana darba otrā daļa ir veltīta tirgus veidu un formu izpētei. Kā jau zināms, tad tirgus formas un grupas var grupēt daudzveidīgi, lai neapjuktu šajos labirintos vēlējos sniegt vienkāršu izklāstu.
Mana darba trešajā daļā, es esmu centusies apskatīt tirgus veidus pēc tā konkurences tipa. Gan monopols, gan oligopols, gan pilnīgas konkurences tirgus ir apskatīts un izvērtēts atsevišķi. Piemēram monopols. Kāpēc vispār ir nepieciešama šāda uzņēmējdarbības forma, ja visa sabiedrība par šo uzņēmējdarbības formu runā tikai sliktu. …