Trešā Atmoda jeb Dziesmotā revolūcija nesenajā Latvijas vēsturē ir laika periods, kam jābūt svētam ikviena latvieša sirdī. Tas ir laiks, kad latviešu tauta apvienojās, lai celtos un cīnītos par sev nozagto brīvību un neatkarību. Līdz ar Gorbačova uzsākto “perestroiku” 1985. gadā, Latvijai un citām PSRS okupētajām valstīm parādījās iespējas cīnīties par neatkarības atjaunošanu, un tās to arī veiksmīgi izmantoja. Sākās latviešu tautas Trešā atmoda. Kaut arī kopš šī brīvības centienu un tautas vienotības maģiskā plīvura apklātā laika ir pagājis vairāk nekā 13 gadu, latviešu atmiņā daudzi šī laika posma notikumi palikuši dzīvā atmiņā. Savādāk ir ar jauno paaudzi, kas neatceras vai ļoti maz zina par šo latviešu tautai nozīmīgo laika periodu.
Šādu tēmu savam referātam izvēlējos ar nolūku padziļināt savas zināšanas par astoņdesmito gadu beigu un deviņdesmito gadu sākuma perioda notikumiem. Kaut arī spilgti atceros 1991. gada barikāžu notikumus, zināšanas par iepriekšējo gadu notikumiem nav tik labas. Šī tēma man šķita saistoša arī ar šī laika perioda politisko situāciju, negaidītajiem un interesantajiem politiskajiem notikumiem un pavērsieniem Latvijas teritorijā un PSRS kopumā.
Kaut arī Trešā Atmoda ir notikumiem bagāts laiks, savā darbā koncentrēti centīšos izklāstīt un analizēt nozīmīgākos Trešās Atmodas notikumus, tās dalībniekus un sekas, kā arī savas atmiņas par Barikāžu laiku.…