1.Andrievs Niedra bija gana interesanta vēsturiska personība, kura ir redzējusi pasauli no dažādiem skatu punktiem. Viņš bija zemnieka dēls, kas uzsāka sevis pašveidošnu. Aplūkojot Andrieva Niedras politisko darbību, jo darba temats atbilst politiskai sfērai, viņš uzsāka savu politisko darbību 1904. – 1905. gadā. Viņa lielākais ieguldījums Latvijas politikā bija tas, ka viņš vēlējās pacelt iedzīvotāju labklājības līmeni, bet ar domu visus pārvācot.
2.Viens no spilgtākajiem Padomju varas „sludinātājiem” bija Pēteris Stučka. Viņš bija arī viens no tiem, kas piedalījās Brestļitovskas miera līguma parakstīšanā kā eksperts – un viņš neuzskatīja Latvijas sadalīšanu par uzmanības vērtu, kā arī vispār neredzēja nekādu vajadzību dibināt Latvijas Padomju Republiku.
3.Latvijas Pagaidu valdība tika izveidota tūlīt pēc Latvijas neatkarības deklarācijas pieņemšanas. Valdība tika izveidota, jo valstij bija vajadzīga institūcija, kas pārvaldītu valsti un vērstu uz labu situāciju, kas pastāvēja dotajā brīdī. Par Ministru prezidentu tika ievēlēts Kārlis Ulmanis, kas pārstāvēja Zemnieku savienību. Latvijas Pagaidu valdība aktīvi darbojās Latvijas iekšpolitikā un ārpolitikā, līdz vācu apvērsumam un Latvijas Pagaidu valdībai bija jāpamet Rīga.
4.Vācieši inscenēja valsts apvērsumu, ko Latvijas vēsturē vēl dēvē arī par 16. aprīļa puču. Iemesls apvērsumam bija baltvācu nacionālpadomes iesnieguma ignorēšana. Tādēļ Latvijas Pagaidu valdībai bija jādodas uz Liepāju un tad uz tvaikoni „Saratov”, jo pretējā gadījumā visa valdība tiktu likvidēta. …