Ievads
Darba mērķis: iepazīties ar tūrisma gida, grupas vadītāju darba funkcijām un nepieciešamām prasmēm un iemaņām.
Darba uzdevumi: atrast nepieciešamo informāciju par darba prasmi un funkcijām, kuras nepieciešams kvalificēti pildīt cilvēkiem, kuri vada tūristu grupas. Noskaidrot kādas ir atšķirības starp tūrisma gida funkcijām, grupas vadītāja un grupas pavadoņa. Izpētīt vai Latvijā ir pietiekami šo profesiju pārstāvju, ar kādam grūtībām nākas saskarties šiem darbiniekiem. Kā arī noskaidrot, cik liela nozīme šiem darbiniekiem ir tūrisma jomā. Iegūt informāciju par mācību iespējām cilvēkiem, kuri savu darbu grib saistīt ar šāda veida profesijām.
Šobrīd tūrisma nozare Latvijā ar katru gadu strauji aug, tātad pieaug tūristu skaits, kas grib apmeklēt mūsu valstī un grib saņemt kvalitatīvus pakalpojumus. Tūrisma nozarē strādā ļoti daudz dažādu profesiju cilvēku, kuri rūpējas par to lai ārzemju tūristiem iepatīkas mūsu valsts un lai viņi gribētu atgriezties te vēl un vēl! Dažāda un interesanta tūrisma piedāvājuma organizēšana veicinās arī ārzemnieku uzturēšanās ilgumu Latvijā, kas noteikti palielinās arī viņu iztērētās naudas apjomu. Tāpēc, ietekmīgu lomu tūrisma nozarē spēle arī tūrisma gidi, grupas vadītāji un grupas pavadoņi.
Tēmas aktualitāte arī ir saistīta ar to, ka vēl joprojām Latvijā tiek jaukti jēdzieni par tūrisma gida un grupas vadītāja profesijām. Bet, ja topošajam tūristam nav nojausmas ar ko atšķiras šīs profesijas (kādas funkcijas ceļojuma laikā pilda katrs no tiem) viņš nevarēs objektīvi novērtēt ko piedāvā viņam tūrisma operators vai kompleksais tūrisma uzņēmums ceļojuma paketē, jo ļoti daudz ceļojuma laikā ir atkarīgs tieši no tūrisma gida un grupas vadītāja prasmēm, iemaņām, rakstura īpašībām un sagatavotības. Tūristam ir jāzina, ko viņš var pieprasīt vajadzības gadījumā ceļojuma laikā no gida vai grupas vadītāja.
Darbs sastāv no dažādām nodaļām. Pirmajā nodaļā tiek raksturots tūrisma gida, darba vadītāja un grupa pavadoņa profesijas definējums un to detalizēts darbības apraksts.
Pārējās nodaļās tiek aprakstītas mācību iespējas un iestādes, kurās var apgūt minētās profesijas, tiek minētas problēmas ar kurā saskaras tūrisma gidi, tūrisma informācijas centri un tūrisma kompānijas Latvijā. Kā arī šajā nodaļā tiek apkopota veiktā aptauja un izstrādāti secinājumi ar priekšlikumiem.
Šī darba procesā tiek izmantotas vairākas grāmatas, Latvijas profesijas klasifikatora un profesijas standartu reģistru informācija, personīgie pētījumi, ka arī dažāda informācija no interneta.
…