Liepas ciemats atrodas Cēsu rajona austrumu daļā. Šis ciemats neizceļas arī ar savu vēsturisko senatni vai bagātīgu kultūrvēsturisko mantojumu. Savukārt šī ciemata apkārtne ir visai bagāta ar dažādiem dabas resursiem, kas tiek izmantoti gan rūpnieciski, gan arī maza daļa tiek izmantota tūrismā.
Savu darbu izvēlējos rakstīt par Liepas ciemata apkārtni tāpēc, ka šī vieta ir apceļota vairākas reizes un katrā no šīm reizēm acu skatam pavēries, kas jauns un nezināms. Tālā pagātne ir bijusi pazīstama Liepas ellīte un Lodes ķieģeļu rūpnīca, bet daudzi pat Liepā dzīvojošie ir maz dzirdējuši par Līču - Laņģu iezi, Laņģu alām un Grīviņu iezi. Ja Grīviņu iezis dažkārt mēdz pavīdēt kādā tūrismam sagatavotā kartē, tad augstāk minētais Līču - Laņģu iezis netiek īpaši aprakstīts, kaut arī krāšņuma ziņā to var pielīdzināt Ērgļu klintīm vai pat Sietiņiezim.
Darba gaitā izvirzīju sekojošus uzdevumus:
Iepazīties no dažādiem literatūras avotiem ar dabas resursiem un objektiem Liepas apkārtnē;
Veikt vairāku objektu apskati un apsekošanu dabā;
Lai veiktu objektu apskati un tuvāku iepazīšanos ar tiem, tika veikts vienas dienas pārgājiens Liepas apkārtnē. Mazliet tika iepazīta arī ķieģeļu rūpnīcas darbība, aplūkoti māla karjeri, Liepas ellīte, Līču - Lanģu klintis un Grīviņu iezis.…