Starptautiskais tūrisms.
Tūrisms ieņem ievērojamu vietu starptautiskajās attiecības. Aptuveni 500 mlj. cilvēku, kā tūristi apmeklē ārvalstis. Tūrisms ir ne tikai populārs atpūtas veids, bet arī aktīvi attīstīta pasaules ekonomikas sfēra.
Pie tam jēdzienos “Tūrisms” ir nedaudz izplūdis. Pirmkārt, uzskata, ka tūrisms ir cilvēku īslaicīga pārvietošanās no dzīves un darba vietas uz citu. Zem jēdziena “īslaicīga pārvietošanās” tiek pieņemts periods līdz vienam gadam.
Otrkārt, saskaņā ar starptautisko statistiku ārvalstu tūristi ir personas, kuras apmeklē citu valsti (kā minimums ar vienu nakšņošanu) jebkura nolūkā, izņemot profesionālo darbību, kura tiek apmaksāta šajā valstī.
Patreiz tūrisms klasificējas.
Pēc mērķiem: maršrutu iepazīstinošais, sportiskais, pašdarbnieciskais, Lietišķais, ārstnieciskais, kūrorts, kalnu slēpošana, festivāli, medības, ekoloģiskais, iepirkšanās, reliģiozais, mācību, utt.
Pēc mobilititātes: pārvietojamais, stacionārais, jauktais.
Pēc sastāva: individuālais, grupā, jauktais.
Pēc vecuma: pieaugušo, jauniešu, bērnu, jauktais.
Pēc ilgumu: vienas dienas, daudzdienu, tranzīta.
Pēc transportlīdzekļu izmantošanas: automobiļu, dzelzceļa, avio, ūdens, velosipēdu, zirgu, kombinētais.
Pēc sezonas: aktīvā tūrisma sezona, starpsezona.
Pēc ģeogrāfijas: starpkontinentālais, starptautiskais, reģionālais, vietējais, pierobežas.
Pēc pārvietošanās veida: kājām, izmantojot tradicionālos pārvietošanās līdzekļus, izmantojot eksotiskus pārvietošanās līdzekļus ( funikulieris, dirižablis, gaisa balons, deltaplāns).
Starptautiskais tūrisms ietekmē kā atsevišķu valstu, tā ari visas pasaules ekonomiku. Attīstoties starptautiskajai tirdzniecībai un citām ekonomiskajām attiecībām, paaugstinoties kultūras un izglītības līmenim, arī starptautiskais tūrisms attīstīsies.
…