. Secinājumi
Veidojot maršrutu pirmā problēma ar ko saskārāmies bija izteikti mazais ekskursijas budžets, kā rezultātā sākotnēji plānoto maršrutu nācās krietni saīsināt. Plānotais brauciens uz Tallinu tika izsvītrots no maršruta un tā rezultātā nolēmām veidot maršrutu tikai pa Igaunijas dienvidiem. Tomēr arī neskatoties uz maršruta saīsināšanu, budžeta „rāmjos” iekļauties neizdevās, tas tika nedaudz pārtērēts. Taču tā rezultātā mēs secinājām ka, lai izveidotu interesantu maršrutu ne obligāti ir jāapbraukā visa Igaunija un jāapmeklē galvaspilsēta Tallina, kā izrādās daudz interesanta, ko apskatīt ir arī Igaunijas dienvidos, kas atrodas salīdzinoši netālu no Latvijas. Veidojot maršrutu secinājām, ka vislielākais finansējums ir nepieciešams tieši transporta īrei un degvielai, mazāks pašu apskates objektu apmeklēšanai un naktsmītnēm.
Meklējot informāciju par apskates objektiem secinājām, ka informācija ir pietiekama daudzumā, taču informācijas avotu skaits ir salīdzinoši neliels, pamatā visa informācija tika gūta no diviem informācijas avotiem. Protams, ja informācija tiktu meklēta igauņu valodā, tad avotu skaits būtu krietni lielāks. Kempingu mājas lapās informācija ir samērā skopa un, lai uzzinātu precīzus izcenojumus nācās ar kempingu sazināties telefoniski vai caur e-pastu, ko mēs arī veiksmīgi izdarījām. Interesanti likās, ka sazvanot kempingu mūs mēģināja atrunāt no nakšņošanas teltīs, piedāvājot istabiņas, kas savukārt būtu dārgākas.
Visi objekti tika atzīmēti gan Google Maps, gan JS Baltija, kas manāmi atviegloja attāluma un laika plānošanu. Secinājām, ka ekskursijām uz Igauniju JS Baltija nav tas labākais maršruta plānotājs, jo ne Tartu, ne Pērnavā tas nepiedāvāja ielu plānojumu, kas apgrūtināja objektu atlikšanu kartē. Savukārt atliekot objektus Google Maps nekādi sarežģījumi neradās – attālums tika izrēķināts precīzi, pēc kura balstoties arī tika veikts arī laika plānojums. Interesanti, ka salīdzinot ar Latvijas teritoriju šī situācija starp šiem abiem maršruta plānotājiem ir pilnīgi otrādāka – JS Baltija ir ļoti detalizēts Latvijas teritorijas plānojums, kam par pamatu ir VZD (Valsts Zemes dienesta) karte, bet Google Maps detalizēts ceļu plānojums pamatā ir tikai lielākajās Latvijas pilsētās, tajā nav atrodami liela daļa vietējās nozīmes ceļu, kas rada grūtības sastādīt maršrutu ārpus lielajām pilsētām.
Kursa darbs kopumā likās interesants un radošs. Uzzinājām daudz ko jaunu par Igauniju un par maršrutā iekļautajiem objektiem, gan arī par maršruta veidošanu kopumā, kas, kā izrādās, ir laikietilpīgs un nemaz tik vienkāršs process kā sākumā varētu likties, taču galu galā tā veidošana tomēr ir visnotaļ interesanta. Pēc maršruta izveides, secinājām, ka labprāt dotos šādā maršrutā.
…