Tūrisms mūsdienās ir viena no lielākajām un straujāk augošajām saimniecības nozarēm pasaulē, it īpaši Eiropas Savienības valstīs un nu jau arī Latvijā, tas ievērojami veicina nodarbinātību un dod jūtamu ieguldījumu daudzu valstu un reģionu attīstībā.
Tūrisma attīstības veicināšana ir labs veids kā popularizēt valsti pasaulē, kas savukārt veicina tūristu pieplūdumu valstī, kas palielina kopējos ieņēmumus, kā arī tas palīdz attīstīt lauku reģionus, kuros pat dažkārt valda nabadzība.
Latvijā ir liels, bet diemžēl joprojām nepietiekoši izmantots tūrisma potenciāls. Neliels ir ienākošais tūrisms, it īpaši salīdzinājumā ar izejošo tūrismu. Tomēr šī pakalpojumu sfēra spēj progresēt neiedomājamos tempos, jāprot tikai to pareizi izmantot un piedāvāt. Šajā nozarē ir saskatāmas nākotnes perspektīvas un potenciāls.
Visā pasaulē tūrisms ir viena no vadošajām un visstraujākajām izaugsmes nozarēm un tiek uzskatīts par stratēģisku ekonomiskās attīstības un nodarbinātības prioritāti. Tūrisms ietekmē ikvienas sabiedrības sociālo, kultūras un ekonomisko dzīvi, savukārt, minētās sfēras ietekmē tūrisma attīstību. Tūrisms ir pasaulē lielākais eksporta ienākumu avots, nozīmīgs darbavietu radītājs, kā arī svarīgs reģionālās un sociālās attīstības faktors.
Latvija ir tūrisma attīstības iespējām bagāta zeme, jo Latvijā ir resursi jaunu tūrisma produktu izveidei, esošo apzināšanai un to konkurētspējas palielināšanai, Latvijai ir izdevīgs ģeogrāfiskais izvietojums, Latvija un Baltijas valstis strauji attīstās kā ekonomiski aktīvs reģions un pasaules un Eiropas mērogā Latvija ir jauns tūrisma galamērķa piedāvājums.
Latvijas Tūrisma attīstības politikas prioritāte ir tūrisma īpatsvara pieaugums Latvijas ekonomikas tiešo un netiešo ienākumu vidū. Lai to realizētu ir identificētas Latvijas tūrisma attīstības vidēja termiņa prioritātes:
Latvijas tūrisma tēla stiprināšana;
jaunā ceļotāja uz Latviju identificēšana;
klātbūtne prioritāros un perspektīvos tūrisma tirgos;
augstas kvalitātes veicināšana;
labvēlīgas uzņēmējdarbības vides nodrošināšana;
atbilstošas infrastruktūras veidošana;
daudzveidīgu produktu un pakalpojumu radīšanas veicināšana;
vienotas tūrisma informācijas sistēmas veidošana;
kvalitātes sistēmu ieviešana;
pieejamības veicināšana;
cilvēkresursu attīstība;
izpēte un attīstība (R&D);
publiskā un privātā sektora sadarbības optimizācija;
starptautiskā sadarbība;
valsts interešu pārstāvniecība. …