Secinājumi un priekšlikumi
Secinājumi:
1. Uzņēmējdarbības ētiku var salīdzināt ar mācību par taisnīgo un netaisnīgo, un par brīvību un atbildību īpašajās attiecībās un situācijās, kas rodas uzņēmējdarbībā.
2. Uzņēmējdarbības ētikas ievērošana ir uzņēmēju un viņu firmās strādājošo interesēs, jo tā, tāpat kā jaunas tehnikas un tehnoloģijas ieviešana, garantē panākumus nākotnē.
3. Uzņēmējdarbības ētika ir nepieciešama uzņēmējiem un cilvēkiem, kas strādā viņu firmās, skolēniem un studentiem, kas gatavojas iesaistīties uzņēmējdarbībā, ka arī visai sabiedrībai, jo tā stabilizē un humanizē cilvēku attiecības, stiprina solidaritāti.
4. Tūrisms ir nozare, kurā iesaistīti dažādi pakalpojumu sniedzēji un kura saistīta ar daudziem citiem saimnieciskās darbības veidiem, un lai veicinātu saskanīgu un ilgtspējīgu tūrisma attīstību, ir nepieciešama nozaru sociālo partneru, ieinteresēto personu un valsts iestāžu nacionāla un starptautiska līmeņa sadarbība, savukārt jēdziens „sadarbība” jau iekļauj sevī ētikas principu zināšanu un ievērošanu.
5. Latvijā pastāv Tūrisma likums, kura mērķis ir radīt tiesisku pamatu tūrisma nozares attīstībai, noteikt kārtību, kādā valsts pārvaldes iestādes, pašvaldības un komersanti darbojas tūrisma jomā, un aizsargāt tūristu intereses, ka arī tūrisma pakalpojumu jomā Latvijā darbojas patērētāju tiesību aizsardzības centrs, kas izskata iedzīvotāju iesniegumus par patērētāju tiesību pārkāpumiem, sniedz palīdzību konfliktu risināšanā ar pakalpojumu sniedzējiem.
6. Saistībā ar tūrisma nozari pastāv Pasaules tūrisma ētikas kodekss un tā dokumenta mērķis ir palīdzēt samazināt tūrisma radīto negatīvo ietekmi uz dabu un kultūras mantojumu, vienlaikus palielinot vietējo iedzīvotāju ieguvumu no tūrisma.
7. Profesionālās ētikas kodeksi sniedz ētiskās vadlīnijas uzņēmumu vadītājiem, konkrētu profesiju pārstāvjiem, speciālistiem, visiem strādājošiem, norādot prasības, kas ir saistītas ar precīzu profesionālo pienākumu izpildi, lojalitāti pret uzņēmumu un citu cilvēku tiesību aizsargāšanu.
…