Sakarā ar ekonomisko stabilitāti Latvijā un citur pasaulē tiek attīstīti aizvien jauni uzņēmumi ražošanā, tirdzniecībā un pakalpojumu sniegšanā. Bez tam, Latvijā ir labvēlīgi vides faktori jaunu uzņēmumu veidošanā. Valsts ekonomiskajam uzplaukumam ir ļoti nepieciešama jaunu uzņēmumu veidošana un esošo uzņēmumu paplašināšana, jo tādējādi veidojas jaunas darbavietas, paaugstinās iedzīvotāju ienākumi un dzīves līmenis.
Tēmu „Uzņēmuma dibināšanas un reģistrēšanas kārtība” izvēlējos, jo, manuprāt, katram cilvēkam, kas kaut kādā veidā ir vai būs saistīts ar uzņēmējdarbību, jābūt zināšanām par uzņēmuma dibināšanas un reģistrēšanas kārtību. Kamēr nav vairāk lasīts par šīm tēmām, var šķist, ka uzņēmumu dibināšana un reģistrēšana ir vienkāršs process, tas ir, sanāca kopā vairākas personas, izveidoja jaunu uzņēmumu, Uzņēmumu reģistrā aizpildīja pāris veidlapas, kā rezultātā tiek dibināts un reģistrēts jauns uzņēmums. Pēc sīkāk pārlasītās informācijas tomēr jāsecina, ka tas tā nav.
Darba mērķis ir pilnveidot savas zināšanas par uzņēmuma dibināšanas un reģistrēšanas procesu.
Darba uzdevumi:
1.Iegūt nepieciešamo informāciju darba veikšanai.
2.Apkopot iegūto informāciju.
3.Veikt secinājumus.
Apmaksātais pamatkapitāls ir sabiedrības pamatkapitāls pēc tam, kad beidzies izsludinātā pamatkapitāla apmaksas termiņš.
Dalībnieks ir persona, kurai sabiedrībā pieder viena vai vairākas daļas vai akcijas.
Dibināšanas pamatkapitāls ir kapitāls, kas dibinātājiem jāiegulda, lai nodibinātu sabiedrību.
Firma ir komercreģistrā ierakstīts komersanta nosaukums, ko tas izmanto komercdarbībā, slēdzot darījumus un parakstoties. Ar firmu šaurākā nozīmē saprotams apzīmējums bez norādes uz komersanta veidu.
Individuālais komersants ir fiziskā persona, kura kā komersants ierakstīta komercreģistrā.
Kapitālsabiedrība (turpmāk šīs sadaļas ietvaros – sabiedrība) ir komercsabiedrība, kuras pamatkapitāls sastāv no pamatkapitāla daļu vai akciju (turpmāk šīs sadaļas ietvaros – daļas) nominālvērtību kopsummas. Kapitālsabiedrība ir sabiedrība ar ierobežotu atbildību vai akciju sabiedrība.
Komandītsabiedrība ir personālsabiedrība (turpmāk šīs sadaļas ietvaros – sabiedrība), kuras mērķis ir komercdarbības veikšana, izmantojot kopēju firmu, un kurā uz sabiedrības līguma pamata apvienojušās divas vai vairākas personas (biedri), ja vismaz viena sabiedrības biedra (komandīta) atbildība attiecībā uz sabiedrības kreditoriem ir ierobežota ar viņa ieguldījuma apmēru, bet pārējo personiski atbildīgo sabiedrības biedru (komplementāru) atbildība nav ierobežota.…