Cilvēki jau sen ir meklējuši vislabākos un ātrākos peļņas gūšanas veidus. Kā piemēru var minēt augļotājus, kuri aizdeva naudu cilvēkiem, kuriem tā ļoti bija nepieciešama un tad ar ļoti lieliem procentiem to atprasīja.
Arī mūsdienās cilvēki arvien meklē ērtāko un ātrāko ceļu, kā nopelnīt naudu. Un pēdējā laikā ir kļuvušas populāras netradicionālās saimniekošanas nozares, kā strausu audzēšana, briežu, vēžu u.c. audzēšanas. Pie šādām nozarēm pieder arī šitakē sēņu audzēšana.
Tādēļ arī es izvēlējos aplūkot problēmu – vai šitakē sēņu audzēšana mākslīgos apstākļos ir peļņu nesoša. Vēl viens no iemesliem bija – man šī tēma pašai ļoti interesē.
Risinot problēmu, es apskatīju šitakē audzēšanu Eiropā un Latvijā, sēņu audzēšanas tehnoloģiju, šitakē sēņu sastāvu, apskatīju plusus un mīnusus šitakē sēnes audzējot dabiski un mākslīgi, kā arī izrēķināju un tad salīdzināju bruto segumus šitakē sēņu audzēšanai dabiskos apstākļos un mākslīgos apstākļos, un galu galā noskaidroju, vai šitakē sēņu audzēšana mākslīgos apstākļos ir peļņu nesoša. Vēl noskaidroju ekspertu un grupas biedru viedokli šajā jautājumā.…