Valdījums ir kādas personas faktiskā vara pār lietu, turklāt šī persona izrāda gribu rīkoties ar to līdzīgi īpašniekam.Civillikumā šis termins lietots 3 dažādās un līdz ar to pretrunīgās nozīmēs. Civillikums valdījumu apskata kā patstāvīgu ārpus īpašuma attiecībām esošu, bet uz cita pamata tiesībām atbilstošu varu pār lietu. Tāda vara pār lietu var rasties, iegūstot varu pār nevienam nepiederošu lietu, kas mūsdienās gadās visai reti. Pretstatā tam Civillikums pieļauj arī prettiesīga valdījuma pastāvēšanu, tātad tiesībām neatbilstošu.
Šajā darbā apskatīšu valdījuma jēdzienu un pazīmes, valdījuma iegūšanu, valdījuma turpināšanu un izbeigšanos, valdījuma veidus un no valdījuma izrietošās tiesības.
Izvēlējos šo tematu, jo uzskatu, ka jebkuram cilvēkam ir būtiski zināt, kā pareizi rīkoties gadījumos, kad mūsu tiesības uz valdījumu tiek nepamatoti vai pamatoti aizskartas, un ar kādiem paņēmieniem valdījumu var iegūt, turpināt un pārtraukt, un kā rīkoties gadījumos, kad valdījums ir atņemts, lai to aizsargātu un atkal atjaunotu.…