Jau no senajiem laikiem cilvēku vēlēšanās bija saglabāt savu īpašumu un savu brīvību, tieši tas arī bija galvenais mērķis, kas bija par pamatu apvienošanai valstīs un nodošanai sevi valdības varai.
Bez valsts cilvēkiem nebija visiem zināma, noteikta likuma, kurš saskaņā ar visu cilvēku piekrišanu būtu atzīts par taisnīguma normu un būtu kopēja mēraukla ar kura palīdzību tiktu atrisināti strīdi starp cilvēkiem. Otrkārt, nebija zinoša un taisnīga tiesneša, kuram būtu vara izšķirt visas grūtības, kas rādās starp cilvēkiem. Treškārt, nebija spēka, kurš varētu atbalstīt taisnīgu spriedumu un palīdzētu to īstenot.
Valsts rašanas pamatteorijas. Valsts būtība.
Valsts izveidošanas idejas cēlās no cilvēka apziņas dziļumiem. Dažādos attīstības etapos tautības un ciltis neatkarīgi vieni no otriem izdarīja kopējo secinājumu par tiesību un brīvību aizsardzības nepieciešamību. Valsts rašanas galvenais iemesls bija apzināta nepieciešamība pēc kopējas pārvaldes lai ievērotu dzīvībai svarīgus eksistences noteikumus. Valstī cilvēkiem ir iespēja apvienot savu spēku, disciplinēt to un novirzīt ekonomisku, politisko un sociālo mērķu sasniegšanai.
Termins „Valsts” parasti tiek lietots divās nozīmēs. Plašā nozīmē to saprot kā valsti, sabiedrību kas atrodas noteiktā teritorijā un ko pārvalda augstākas varas orgāni. Šaurā nozīmē, valsts ir vēsturiski izveidota organizācija, kurai piemīt augstāka vara dotajā teritorijā.…