Tēma „Valsts būtība un varas dalīšana” tika izvēlēta tādēļ, ka vēlējos iegūt labāku izpratni par valsti. Zināms, ka valstij raksturīgākās pazīmes ir teritorija, iedzīvotāji un vara, taču to, kādas ir vispārējas valsts funkcijas, kādā veidā un kas izvirza valsts vadītājus, ko nozīmē vēlēšanas, personīgi man, bija tikai virspusīgas zināšanas.
Tāpēc, lai labāk izprastu politiku, tās teoriju, manuprāt, pirmkārt, pamatā ikvienam no mums ir jāiegūst zināšanas par valsti kopumā.
Kā zināms, sociālam darbiniekam nākas strādāt ar dažādiem klientiem, tātad ir jārisina dažādi gadījumi, balstoties uz spēkā esošo likumdošanu. Bieži vien esmu dzirdējusi no sociāliem darbiniekiem, kā klienti viņiem pārmet par to, ka it kā viņi ir tie, kuri izlemj kādos gadījumos lemt klientam par labu, piemēram, izmaksāt naudu, piešķirt vai nepiešķirt trūcīgas vai maznodrošinātas personas statusu. Jāpiebilst, ka tas nav tikai attiecināms uz sociāliem darbiniekiem, bet arī citās apkalpojošās institūcijās, kurās ierēdņi tiek vainoti likumu nesakārtotībā.
Noskaidrojot, kas ir valsts, kādas ir tās funkcijas, kam ir noteicošā vara, kas ir vēlēšanas un kādēļ tās ir nepieciešamas, uzskatu, ka šīs iegūtās zināšanas, palīdzētu izvairīties no, iepriekš minētiem starpgadījumiem, konfliktiem nākotnē, jo indivīdam ir raksturīgi dalīties pieredzē ar apkārtējiem. Tas nozīmē, ka darbinieks klientam var labāk paskaidrot un pamatot, kāpēc viņu pieņēmumi par darbinieku visatļautību viņu situācijā, ir kļūdaina.…