-
Veģetārisms
Ar cukuru ir ieteicams uzņemt ne vairāk kā 10% no kopējās uzņemtās enerģijas
devas dienā, kas vidēji ir 50 g jeb 12 tējkarotes cukura. Savukārt veselības veicināšanai Pasaules Veselības organizācija iesaka ar cukuru uzņemt līdz 5% no kopējās dienas uzņemtās enerģijas devas, kas atbilst 25 g jeb 6 tējkarotēm cukura dienā. Jāuzsver, ka lielāko daļu cukura (fruktozes sīrups, kukurūzas sīrups, fruktoze, dekstroze, cukurniedru cukurs, iesals, melase, medus u.c.) cilvēks uzņem ar rūpnieciski ražotajiem, gatavajiem pārtikas produktiem. Parasti daudz cukura satur saldinātie, gāzētie dzērieni, saldumi, konditorejas izstrādājumi,jogurti ar piedevām, dažādas gatavās mērces u.c. Ieteicams ierobežot arī pārtikas produktus ar augstu tauku daudzumu. Savukārt no pārtikas produktiem, kas satur transtaukskābes (daļēji hidrogenētus augu taukus) būtu jāizvairās vispār.
Rūpējieties, lai pietiekami tiktu uzņemti produkti, kas ir avots dzelzij, cinkam,
B12 vitamīnam, jodam, D vitamīnam un kalcijam. Dzelzs nodrošina audu apgādi ar skābekli un piedalās svarīgās bioķīmiskās reakcijās, kā arī veicina normālu imūnsistēmas darbību. Dzelzs deficīts organismā parasti rodas bez specifiskiem veselības traucējumu simptomiem. Tādēļ ir svarīgi konsultēties ar ārstniecības personu par atbilstošu uzturu un papildus nepieciešamajiem laboratoriskajiem izmeklējumiem.
…
Uzturs ir viens no galvenajiem priekšnosacījumiem cilvēka veselībai. Tādēļ neatkarīgi no cilvēka izvēlētā uztura, tam ir jābūt sabalansētam, daudzveidīgam un veselīgam, lai nodrošinātu organismu ar nepieciešamo enerģiju, uzturvielām, vitamīniem un minerālvielām. Nepietiekama uzturvielu, vitamīnu un minerālvielu uzņemšana ilgtermiņā var negatīvi ietekmēt organisma darbību, piemēram, imunitātes pavājināšanos, radīt nervu sistēmas darbības traucējumus, veicināt osteoporozes, anēmijas (mazasinības) attīstību, svara zudumuvai palielināšanos. Veselīga uztura ieteikumu veģetāriešiem mērķis ir informēt sabiedrību par sabalansēta uztura pamatprincipiem veseliem pieaugušajiem ar mērenas intensitātes fiziskām aktivitātēm ievērojot veģetāru diētu. Šajos ieteikumos iekļauti uztura ieteikumi ovolaktoveģetāriešiem, kuri no uztura ir izslēguši gaļu, zivis un jūras produktus, kā arī pārtikas produktus, kuru izejvielās tiek izmantoti gaļa, kauli, zivis vai jūras produkti. Pilnvērtīgs un pārdomāts veģetārs uzturs sniedz organismam nepieciešamo enerģiju un uzturvielas, tomēr pastāv arī dažādi riski, piemēram, nepietiekama olbaltumvielu, omega-3 taukskābju, B12 vitamīna uzņemšana. Jebkuras diētas izmaiņas, kas no uztura izslēdz kādu pārtikas produktu, var ietekmēt cilvēka veselību. Lai pielāgotu veģetārā uztura principus atbilstoši individuālām vajadzībām, būtu rekomendējama individuāla konsultācija pie speciālista, piemēram, diētas ārsta vai uztura speciālista.
- Dzelzs deficīta anēmija
- Osteoporoze
- Veģetārisms
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Dzelzs deficīta anēmija
Реферат для университета9
Оцененный! -
Osteoporoze
Реферат для университета7
-
Piena nozīme cilvēku uzturā
Реферат для университета8
-
Augļu, dārzeņu biezsulas
Реферат для университета9
-
Vegānisms kā uztura veids
Реферат для университета21