Atjaunojamo un vietējo enerģijas avotu izmantošana strauji attīstījās pēdējos 20 gados, pateicoties rūpēm par apkārtējo vidi un enerģijas patēriņa pieaugumam. Vēja enerģija ir viena no visefektīvākajām alternatīvām. Pateicoties straujai tehnoloģijas attīstībai un vēja parku mēroga palielināšanai, vēja enerģija mūsdienās aizņem nozīmīgu vietu Vācijas, Spānijas, Dānijas un citu valstu elektroenerģijas sektorā,
Visam Eiropas valstīm ir noteikti nacionālie indikatīvie mērķi elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamajiem enerģijas resursiem (AER). Latvijā, saskaņā ar Direktīvu 2001/77/EC, nacionālie indikatīvie mērķi elektroenerģijas ražošanai no AER ir 49.3% no visas elektroenerģijas ražošanas līdz 2010. gadam. Salīdzinājumā ar citām Baltijas valstīm, pateicoties augstajam hidroenerģijas izmantošanas līmenim, Latvijā elektroenerģijas ražošanās no AER ir vislielākā - aptuveni 43%.
Šobrīd Latvijā eksistē vairāki objekti, kas ražo vēja enerģiju ar kopējo ražošanas jaudu 24.5 MW. Lielāko daļu ražo Vēja parks Liepājā Baltijas jūras krastā. Esošā kopējā enerģijas ieguve 2002. gadā bija 11.4 GWh, 2003. gadā -aptuveni 40 GWh. Vēja enerģijas daļa kopējā elektroenerģijas ieguvē Latvijā 2002. gadā bija tikai 0.2%, 2003. gadā - aptuveni 0.6%.
Latvijai optimālais elektroenerģijas ieguves apjoms no vēja turbīnas ģeneratoriem varētu būt 5 - 10% no kopējā elektroenerģijas ieguves apjoma. Saskaņā ar Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas pētījumiem, vēja ražotspējas potenciāls ir 550 MW, tas ir aptuveni 1000 GWh/gadā.
Šobrīd Latvijā sagatavošanas stadijā atrodas vairāki projekti, bet tomēr ir grūti prognozēt, kad šie projekti sāks darboties. Iespējamā vēja enerģijas.…