SECINĀJUMI
1. Mūsdienās ir ļoti plašs klāsts veļas kopšanas līdzekļiem, patērētājam ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko.
2. Ražotāji piedāvā veļas mazgāšanas, mīkstināšanas līdzekļus, balinātājus, veļas cietinātājus, kā arī līdzekļus veļas mērcēšanai un skalošanai.
3. Dažādās iestādēs kā viesnīcās, ēdināšanas uzņēmumos lieto profesionālos veļas kopšanas līdzekļus, kuri ir lielākos tilpumos un koncentrēti.
4. Veļas kopšanas līdzekļiem ir ļoti dažāds sastāvs, liela daļa šo vielu ir kaitīga videi, piemēram, fosfāti, perborāti, optiskie balinātāji, tādēļ ieteicams ir izvēlēties līdzekļus videi nekaitīgus, tos, kuriem ir piešķirts kāds no vides ekomarķējumiem.
5. Eiropas Savienībā visbiežāk lietotie ekomarķējumi ir „Ekopuķīte”, „Ziemeļu gulbis”, „Zilais eņģelis”.
6. Latvijā lielākā veļas kopšanas ražotājs ir A/S ķīmiskā rūpnīca „Spodrība”, kas ražo veļas mazgāšanas līdzekļus „Kastanis”, kā arī ražo veļas mazgāšanas un mīkstināšanas produktus tirdzniecības ķēdei „Rimi” ar zīmoli „Marine”.
7. Latvijā un Eiropā ir pieejams līdzīgs veļas kopšanas līdzekļu klāsts, jo tirgū dominē vieni un tie paši zīmoli – Ariel, Tide, Persil, Silan, Lenor un citi. Kā arī Latvijā veļas kopšanas līdzekļi, galvenokārt, tiek importēti no Eiropas valstīm.
8. Lielākās atšķirības starp Latvijas un Eiropas veļas kopšanas līdzekļiem ir to sastāvā, jo valstīs ir dažāda likumdošana.
9. Latvijā nav plašs konkrēta zīmola produkcijas klāsts kā Rietumeiropas valstīs.
10. Eiropas valstīs ir lielāks piedāvājums ekoloģiskajiem veļas kopšanas līdzekļiem, Latvijā šo līdzekļu skaits pamazām palielinās.
…