Secinājumi
Apkopojot iegūto informāciju, autors ir secinājis:
1. Par veselības veicināšanas iespējām agrīnajā vecumā galvenokārt atbildīgie ir vecāki vai aizbildņi, kas bērnam konstanti ir tuvumā. Plānojot grūtniecību, mātei ir ļoti rūpīgi jāizvērtē savi ikdienas paradumi, kas var tuvākā vai tālākā nākotnē ietekmēt bērna veselību. Rūpīga attieksme pret zīdaini ir svarīga fiziskajā attīstībā, piemēram, droša un ergonomiska vide, profilaktiskie medikamenti, tāpat ir svarīgi uzturēt bērna higiēnu.
2. Psihisko attīstību bērnam veicina pozitīvi noskaņota vide ar mīlošiem vecākiem un tuviniekiem, jo bērna emocijas ir cieši saistītas ar tuvinieku emocijām, īpaši mātes, ar kuru ir radusies spēcīga emocionālā saikne grūtniecības un zīdīšanas laikā. Īstenojot audzināšanas uzdevumus, vecākiem jāorientējas tajās pārmaiņās, kas šajā vecumā norisinās bērna psihiskajā attīstībā, ko ļauj izprast dažādi pedagoģiskie materiāli.
3. Minētā vecuma bērnu audzināšanā rotaļas ir viena no galvenajām darbībām, kas ļauj attīstīt motoriku un pasaules izpratni. Grāmatu lasīšana un dziesmu dziedāšana priekšā attīsta bērna valodas un ritma izjūtu.
…