Mūsu kopējā vēsture ir daļa no mūsu nākotnes, noliedzot savas vēstures tumšās lappuses, mēs pieviltu nākamās paaudzes. . Nav iespēja garantēt, ka vēsturē pastrādātie noziegumi vairs neatkārtosies. Vienīgais veids, kā mēs varam pret to aizsargāties ir mēģināt to neaizmirst, vairojot zināšanas un izpratni par to, pie kā var novest humānisms un demokrātijas vērtību sairšana, kā arī atklāti diskutējot par tām vērtībām, uz kurām mēs gribam balstīt mūsu sabiedrību.
Edvīns Šnore filmā „Padomju stāsts” atklāti diskutē par sapni, kas pārvērtās murgā – padomju sistēmu. Filma ir patiesības meklējumi un pagātnes dokumentu analīze par padomju režīma atstāto mantojumu šodien un tā ietekmi uz mūsdienu Eiropu. Īpaši svarīgi ir piedāvāt vienotu un skaidru skatījumu uz vēsturi mūsu jaunākajai paaudzei.
Mēs šo tēmu izvēlējāmies, jo uzskatām, ka pastāv atšķirīgi viedokļi par Edvīna Šnores filmu „Padomju stāsts”. Vēlējāmies pierādīt ,ka viedokļi atšķiras un ka ir cilvēki, kuri to atzīst par labu un arī tādi, kuri to uztver kā apmelojumu.
Hipotēze: Sabiedrībā pastāv viedokļu dažādība par Edvīna Šnores filmu „Padomju stāsts”
Darba mērķis: Atspoguļot viedokļu dažādību par Edvīna Šnores filmu „Padomju stāsts” un izdarīt secinājumus
Darba uzdevumi:
1.Apkopot informācijas materiālus par Edvīna Šnores filmu „Padomju stāsts”.
2.Apkopot sabiedrībā zināmu cilvēku viedokļus, analizēt un interpretēt datus.
3.Izveidot anketu un anketēt Saldus pilsētas ģimnāzijas skolēnus, kuri ir redzējuši Edvīna Šnores filmu „Padomju stāsts”.
4.Nodemonstrēt filmu Saldus pilsētas ģimnāzijas 12.a,12.b un 12.d klašu skolēniem.
Darbā izmantotās pētījuma metodes:
1.Informācijas apkopošana un izpēte
2.Aptaujas metode
3.Apkopotās informācijas analīze.…