Autore šo tēmu ir izvēlējusies pamatojoties uz avīzē Dienas Bizness lasīto rakstu par Ievas Plaudes un Margaritas Plataces topošo projektu – Latvijas pirmo viesnīcu ķēdi Kolonna Hotel Group. Šīs viesnīcas specializēsies skaistumkopšanā.
Darbā tiek izmantota literatūra, kurā tika pieminētas ķēžu viesnīcas vai viesnīcu ķēdes. Autore domā, ka šāda veida pētījums Latvijā nav pieejams, bet ja ir, tad tas nav latviešu valodā.
Autore uzskata, ka viesnīcu ķēdes ir diezgan aktuāla tēma, jo ceļotāji, lai kādi tie būtu – tūristi, biznesmeņi, priekšroku dos tādai viesnīcai, kādā jau reiz bijuši, un kuru ir atzinuši par labu. Tāds ir ķēžu viesnīcu uzdevums – popularizēt viesnīcas vārdu un pievilināt vairāk klientus. Ja klienti nebūs apmierināti, tad diez vai kādreiz vēl izvēlēsies šīs viesnīcu ķēdes viesnīcu.
Darba mērķis ir noskaidrot Latvijā izvietotās ķēžu viesnīcas. Šajā darbā autore informēs par plašo piedāvājumu klāstu dažādajās ķēžu viesnīcās. Lai šo mērķi sasniegtu, jāveic sekojoši uzdevumi:
Jāraksturo dažādu viesnīcu ķēžu atrašanās vietas;
Jāsalīdzina dažādās viesnīcu ķēdes un to piedāvājums;
Jāizsaka secinājumi un priekšlikumi.
Franšīze – preču un pakalpojumu izplatīšanas metode, partnerattiecību veids ar precīzi formulētiem pušu pienākumiem un tiesībām starp: franšīzes devēju (Franchisor) - kompāniju, kas sekmīgi strādā un ir labi zināma, pierādījusi savas biznesa koncepcijas dzīvotspēju un ir gatava nodot to citam uzņēmējam, un franšīzes ņēmēju (Franchisee) - fizisku personu vai kompāniju, kas pērk nosaukuma, biznesa idejas, preču zīmes lietošanas tiesības, t.i., franšīzi. Tehniski abas puses saista līgums “franšīze”, bet pēc terminoloģijas tas bieži tiek izmantots, lai apzīmētu biznesu, kuru vada franšīzes ņēmējs.
Franšīzes ķēde sākas ar vienu uzņēmumu, kas strādā pēc noteiktas koncepcijas. Ja bizness attīstās veiksmīgi, īpašnieks vēlas atvērt otro, trešo utt. veikalu. Tad viņam jāalgo personāls, lai tas izpildītu ikdienas darbu.…