Secinājumi
1. Viena no galvenajām tendencēm, kas veicina gastronomiskā tūrisma attīstību ir atteikšanās no ātrajām uzkodām, to vietā izvēloties ēdienu, kurs gatavots no vietējiem produktiem un atspoguļo attiecīgā reģiona tradīcijas.
2. Tūrisma kompānijas un operatori min, ka gastronomiskā tūrisma mērķauditorija galvenokārt ir individuālie ceļotāji, taču Jelgavas novadā strādājoša gide savukārt min senioru un skolas vecumu grupas.
3. Apmierinātība, kas gūta no uzkavēšanās mērķī, ir atkarīga ne tikai no specifiskas tūrisma servisa pieredzes, bet arī no citiem, vairāk vispārīgiem faktoriem, kā, piemēram, no viesmīlības un drošības, higiēniskiem apstākļiem, veselīga klimata, klientu menedžmenta.
4. Tūrista apmierinātība ir dažādu ietekmju secība telpā un laikā, sākot no sākotnējās plānošanas līdz pašam apmeklējumam un došanās prom, ieskaitot pārdomas pēc vizītes.
5. Svarīga ir precīza informācija- apmeklētājiem ir jāzina, ko viņi šeit var sagaidīt, lai būtu gandarīti.
6. 100% no aptaujāto respondentu nav apmeklējuši pilnīgi visus, vien dažus ar gastronomisko tūrismu saistītus objektus Jelgavas novadā kā iemeslu minot informācijas trūkumu, savukārt 45% norādījuši nepietiekamas norādes.
7. Visi aptaujātie ir vienu vai vairākas reizes apmeklējuši „Vispārējos Piena medus un maizes svētkus” Jelgavā, no kā var secināt, ka tā ir laba piesaiste tūrismā.
8. 76% respondentu kā Jelgavas novadam raksturīgāko tūrisma jomu minējuši kultūrvēsturisko, gastronomisko un senioru tūrismu.
…