Vīns ir dzēriens ar senām tradīcijām, kas prasa īpašu attieksmi un uzmanību. Ja runā par vīniem, tad parasti piemin Franciju, kā izcilu vīnu zemi, bet tomēr arī citur pasaulē tiek izkoptas vīnogu audzēšanas un vīna darīšanas tradīcijas.
Austrālija un Jaunzēlande pieder pie jaunās pasaules vīna ražotājiem, tomēr šis reģions strauji attīstās un aizvien plašāk piedāvā savu produkciju pasaules tirgū.
Jaunās pasaules vīndarus varētu raksturot kā visapmierinātākos vīndarus pasaulē, kuri lepojas ar savām tradīcijām un vīnu stiliem. Tieši tādēļ šiem vīniem ir izteikta individualitāte.
Austrālijā un jauzēlandē audzēto vīnogu šķirnes ļoti krasi neatšķiras no Eiropā audzētajām, tās ir gluži tās pašas, tomēr šī reģiona klimats, augsne, iespējams, pat cits gaiss, cita attieksme, cita vīna mīlestība, rūpes un citādāki cilvēki spēj padarīt šo vīnu īpašāku, ar izsmalcinātām garšas niansēm, eikaliptu aromātiem un sarkanās zemes spēku . . .1. Klimatiskie apstākļi
1.1. Austrālijas klimatiskie apstākļi
Vēl pirms 200 gadiem šo zemi, ko tagad visi pazīst kā Austrāliju, apdzīvoja tikai aborigēni. Bet 1770. gadā angļu ceļotājs Džeimss Kuks ieradās Botani līc1ī un pasludināja to par Lielbritānijas īpašumu. 1901. gadā Austrālija kļuva par neatkarīgu valsti – Austrālijas Savienību.
Tātad, visu Austrālijas kontinentu aizņem Austrālijas Savienība, kurai pieder arī Tasmānijas sala un vairākas mazākas salas Klusajā un Indijas okeānā.
Teritorijas ģeogrāfiskais novietojums un lielā platība noteikusi dabas apstākļu un resursu daudzveidību.
Austrālija atrodas galvenokārt tropu un subtropu joslā. 2/5 teritorijas aizņem tuksneši un pustuksneši.…