Es izvēlējos šo tēmu, jo pašam interesē, ko īsti nozīmē vārds datorvīruss. Ik pa laikam mana antivīrusu programma nostrādā un noķer kādu vīrusu, kas meiģina ielauzties manā datorā. Protams, visus jau nenoķer, bet vēlētos uzzināt kā tas viss darbojas. Uz kāda principa šie vīrusi iekļūst datorā, un inficē tos ar dažādām parazītiskām programmām. Uzzināt, kādas citi cilvēki izmanto izsargāšanās programmas. Kādas antivīrusa programmas ir efektīvākās ?
Šim darbam es izvirzīju hipotēzi. Vīrusi ir ļoti daudz un ietekmē datora informāciju un pašu aparatūru, un cilvēki neapzinās ko tie spēj izdarīt.
Datoru vīruss ir maza programma, kas ‘pielīp’ parastai programmai, “aizņemas” no tās vadību un nostrādā. Vīrusa nostrādāšanas laikā tam noteikti jācenšas izplatīties tālāk, tātad jācenšas pielipt kādai citai programmai.
Dzīvības ekvivalents datoru pasaulē ir vadība jeb spēja panākt, ka tiek izpildīts vīrusa programmas kods. Šeit atkal varam paveldzēties domās par brīvo gribu, un to, kas īsti kuru vada: vīruss procesoru vai procesors vīrusu. Vīruss neapšaubāmi ir tikai programma, atšķirībā no sava bioloģiskā prototipa, tā pavisam droši ir nedzīva parādība.…