SECINĀJUMI
1. Biomasa ir organiskas izcelsmes resurss radusies bioloģiskā procesā, kura enerģija ķīmiskās pārveides rezultātā tiek pārvērsta siltuma, mehāniskajā un elektriskajā enerģijā.
2. Koģenerācijas stacijas sniedz virkni priekšrocību to īpašniekiem – videi draudzīgu enerģijas izmantošanu, nodrošinot alternatīvus siltuma un elektroenerģijas avotus. Vienlaicīgi tiek sasniegts augsta energoefektivitāte (38%), gandrīz pilnībā mazinot siltuma zudumus (12%), novēršot kaitīgo izmešu nokļūšanu atmosfērā un saņemot papildu ienākumus par elektroenerģijas nodošanu publiskajos elektrotīklos.
3. Koģenerācijas procesā iegūto elektroenerģiju (38%) izmanto rūpniecībā, sabiedriskajā un privātajā sektorā apgaismošanai, elektropiedziņai, ventilācijai un dažādiem rūpnieciskajiem procesiem, savukārt siltumenerģiju (50%) izmanto centralizētajā, decentralizētajā apkures sistēmā tvaika un karstā ūdens veidā.
4. Ar biogāzi darbināmas koģenerācijas stacijas ir nozīmīga sociāla un enerģētiska alternatīva Latvijas laukiem – zemnieku saimniecībām un citiem lauksaimniecības objektiem.
5. Ar biomasu darbināmas koģenerācijas stacijas izmeši ir neitrālā attiecībā uz apkārtējo visi, savukārt ar dabasgāzi darbināma koģenerācijas stacija rada 3003 kg CO2/MWterm. gadā.
6. Koģenerāciju staciju skaitam Latvijā kopš 2007. gada ir tendence pieaugt 2011. gadā sasniedzot 83 stacijas (pieaugums par 93.0% punktiem), turklāt 2012. gadā tika uzsākti vēl 25 staciju projekti.
…