Zeme ir Saules sistēmas trešā planēta, vienīgā no Zemes grupas planētām, uz kuras ir daudz ūdens - tas klāj vairāk nekā 2/3 planētas virsmas un vienīgā uz kuras aug augi, dzīvo dzīvnieki un cilvēki. Uz mūsu planētas ir lieli sauszemes masīvi, kurus sauc par kontinentiem.
Āzija ir lielākais un kalnainākais kontinents pasaulē. Āzija plešas no ledainās Arktikas līdz karstajam ekvatoram. Lielākā daļa zemes - plašie, neapdzīvotie tuksneši un vējainā Tibetas kalniene uz ziemeļiem no Himalaju kalniem - ir neauglīga. Neraugoties uz to, Āzijā atrodas daudzi no auglīgākajiem līdzenumiem un upju ietekām pasaulē - Mekongas, Indas, Eifratas un citas upju ielejas.
Āfrika ir viens no kontinentiem. Tam rietumos ir Atlantijas okeāns, austrumos - Indijas okeāns, ziemeļos - Vidusjūra.
Āfrika ir otrs lielākais kontinents pasaulē aiz Āzijas, gan pēc platības, gan iedzīvotāju skaita. Tas ir apmēram 30 244 050 km2 liels, ieskaitot salas - 20,3% no visas zemes platības pasaulē, un tajā dzīvo vairāk nekā 800 miljoni iedzīvotāju. Āfrikai ir raksturīgs silts tropu klimats, tajā atrodas Sahāras tuksnesis.
Eiropa ģeoloģiski un ģeogrāfiski ir pussala, kas veido Eirāzijas rietumu daļu. Ziemeļos to ierobežo Ziemeļu ledus okeāns, rietumos - Atlantijas okeāns, dienvidos - Vidusjūra un Melnā jūra, austrumos - Urāli. Platības ziņā Eiropa ir otrs mazākais kontinents (10 400 000 km²), tikai nedaudz lielāks par Austrāliju. Iedzīvotāju ziņā tā ir trešais lielākais kontinents aiz Āzijas un Āfrikas. Eiropas iedzīvotāju skaits ir aptuveni 705 500 000, kas ir aptuveni 11% no pasaules iedzīvotāju kopskaita.…