Secinājumi.
Darbā izvirzītais mērķis ir sasniegts. Balstoties uz informācijas avotu analīzi, salīdzinātas Ziemeļkorejas un Dienvidkorejas valstis.
Darba izvirzītie uzdevumi ir izpildīti. Tika apzināti informācijas avoti par Ziemeļkoreju un Dienvidkoreju. Pieejamās informācijas par Ziemeļkoreja un Dienvidkorejas iekšpolitiku bija samērā maz, visplašākā informācija bija par pilsoņu karu Korejas pussalā un militārajiem konfliktiem.
Tika izanalizēta valstu vēsturiskā attīstība laika posmā no 1945.g līdz mūsdienām.
Tika salīdzināta abu valstu politiskie režīmi. Ziemeļkoreja ir totālas diktatūras valsts ar izteiktu vadoņa personības kultu, bet Dienvidkoreja ir demokrātiska valsts.
Ziemeļkorejā ir sociālistiski noteiktā ekonomika – visas rūpnīcas, lauksaimniecības zemes, iekšējā un ārējā tirdzniecība ir valsts kontrolē. Dienvidkorejā ekonomiskais uzplaukums valstī notika pateicoties izveidotajiem lielajiem rūpniecības uzņēmumiem ,,čeboliem’’. Augsto tehnoloģiju izstrādē un ražošanā Dienvidkoreja ir viena no vadošajām valstīm pasaulē. Dienvidkorejā ir labākais interneta pārklājums pasaulē, bet Ziemeļkorejas iedzīvotājiem interneta pieejamība ir liegta.
Ziemeļkoreja ir viena no izolētākajām valstīm pasaulē, plašsaziņu līdzekļi ir absolūtā politiskā cenzūrā.
…