Parasti Freida vārds asociējas ar priekšstatu, ka viņš pirmais esot atklājis neapzinātā jeb bezapziņas fenomenu un piešķīris ārkārtīgu lielu nozīmi seksualitātei. Patiesībā par to ir rakstīts un runāts jau sen pirms Freida, un ne jau tāds ir viņa atklājums. Nenovērtējamu ieguldījumu zinātniskajos priekšstatos par personības būtību devusi Freida klasiskā psihoanalīzes teorija- centrālo vietu tajā ieņem personības satura problēma. Freids maina visumā naivos un optimistiskos priekšstatus par apziņu kā dzīves centru un parāda, ka cilvēks ne vienmēr apzinās, ko un kāpēc dara to, ko nemaz negrib vai nav grasījies darīt.
Atgriežoties pie Freida biogrāfijas paša sākuma, jāpiezīmē, ka rakstot par kāda cilvēka dzīvi, parasti neapzināti tiek sākts ar bērnības aprakstu, kas labi saskan ar psihoanalīzes pamatatziņām- Freids ir ne tikai norādījis uz bērnības pārdzīvojumu nozīmīgumu, bet pats arī veicis šādas analīzes.
Un tā- Zigismunds Freids ir dzimis 1856.gada 6. maijā Freibergā, Austroungārijas impērijas provinciālā pilsētiņā, vilnas tirgotāju ģimenē. Freida vecāki bija ebreji un nedēļu pēc dzimšanas Freids tika pievienots ebreju saimei, proti, apgraizīts.…