Kādā no pētījumiem ar tauriņiem ir pierādīts, ka fotonu kristālus ir iespējams izmantot arī kā ķīmiskus sensorus, kas palīdzētu novērs ķīmiskas saindēšanās un detektēt ķīmiskas avārijas un uzbrukumus. Tas tādēļ, ka tie ir jutīgi arī uz dažādām vielām, un interferences procesā rada krāsu, kas palīdz konstatēt vielas.
Secinājumi
Rakstot šo referātu, es uzzināju un ieguvu daudz jaunas informācijas, jo iepriekš par šo tēmu zināju tikai to, ka dažiem tauriņiem spārnu krāsojums nerodas no pigmentiem. Turklāt varēju pārliecināties, ka jau atkal daba ir daudzus soļus priekšā cilvēces izgudrojumiem, jo šo principu izmantoja jau daudzus miljonus gadu, bet cilvēks to izgudroja tikai pavisam nesen.
Pamatprincips, kā darbojas zilā tauriņa optika nav sarežģīts, jo balstās uz interferenci daudzslāņainās vielās. Šis princips un fotona kristāli jau tagad tiek plaši izmantoti un ir snieguši lielu ieguvumu mūsdienu tehnoloģiju attīstībai. Turklāt vēl arvien ir plašas iespējas jauniem atklājumiem un to plašākai izmantošanas iespējām nākotnē.
Manuprāt, ievadā izvirzītais darba mērķis ir sasniegt. Ar zilā taurenīša optiku iepazīts un sniegt neliels ieskatu tajā. Ir noskaidrots šīs parādības darbības pamatprincips un uzbūve, kā arī veidi. Ir izpētīts un aprakstīts fotonu kristālu pielietojums mūsdienās un to nākotnes iespējas.
…