Mūsdienās mediji ir ļoti ietekmīgi un nozīmīgi. Mēs dzīvojam informācijas laikmetā un tieši masu mediji ir tie, kas šo informāciju mums sniedz. Līdz ar tehnoloģiju attīstību, attīstās arī mediji. Agrāk cilvēki informāciju, galvenokārt, ieguva no preses, bet mūsdienās tās ietekmi samazinājusi radio, televīzijas un interneta attīstība.
Savu referātu es izvēlējos rakstīt par tēmu: „Žurnālista ētika Latvijā: ideāls un realitāte”. Uzskatu, ka gan žurnālistu, gan sabiedrības kompetence un izpratne par ētiku ir ļoti nozīmīga, jo žurnālisti sniedz mums informāciju, bet mēs to saņemam. Tas, kā mēs uztveram noteikto jaunumu, galvenokārt, ir atkarīgs no tā, kā to pasniedz un to jau veic žurnālisti. Vēlējos noskaidrot, kādas ētikas normas pastāv Latvijā un kas tās kontrolē. Tāpat arī mēģināšu izanalizēt dažus gadījumus, lai spētu labāk izprast ētikas likumus un uzzināt vai žurnālisti tos ievēro. Tāpat apskatīšu kādi ir pienākumi un tiesības žurnālistiem.
Žurnālists
Par žurnālistu šajā likumā tiek uzskatīta persona, kura vāc, apkopo, rediģē vai citādā veidā sagatavo materiālus masu informācijas līdzeklim un kura ar to noslēgusi darba līgumu vai veic šo darbu masu informācijas līdzekļa uzdevumā, kā arī žurnālistu apvienību biedrs.…