Автор:
Оценка:
Опубликованно: 17.10.2014.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 2 единиц
Ссылки: Не использованы
  • Эссе 'Baroka laiks. Aristokrātija', 1.
  • Эссе 'Baroka laiks. Aristokrātija', 2.
  • Эссе 'Baroka laiks. Aristokrātija', 3.
  • Эссе 'Baroka laiks. Aristokrātija', 4.
  • Эссе 'Baroka laiks. Aristokrātija', 5.
  • Эссе 'Baroka laiks. Aristokrātija', 6.
Фрагмент работы

Esot galminiekam, bija jāmāk ne tikai reaģēt uz Luija XIV ātrajām modes tendenču maiņām, bet arī galanti jāizturas pret dāmām.
Karalis Luijs XIV kopā ar savu svītu brīvo laiku pavadīja saplānotas programmas pavādībā, viņi izklaidējās, pastaigājoties pils dārzos, klausoties dziesmas un arī pašiem dziedot. Neatņemama dzīves sastāvdaļa bija grandiozi dārza svētki. Tajā laikā tos varēja dēvēt ne tikai par dzīves, bet gandrīz arī par ikdienas sastāvdaļu. Šajos svētkos netrūka ne gardu delikatešu, ne dārgu dzērienu. Protams, svarīga šī pasākuma sastāvdaļa bija arī teātris, kas bija visnotaļ grandiozs, varens un dārgs. Lai izklaidētos un tiktu izklaidēti, aristokrātijas pārstāvji neskopojās – līdzekļus vienkārši dabūja no valsts kases. Par godu „Saules karalim”, tika pilnveidota Luvra, bet Versaļas pils dārzi tika veidoti pēc pasūtīta projekta.1
Protams, neiztrūkstoša izklaides sastāvdaļa bija arī medības, bet vakaros azartspēles, kurās tika laimētas un zaudētas lielas naudas summas.
Kā jau iepriekš tika minēts, teātris ieņēma visnotaļ svarīgu lomu visdažādākajās dzīves situācijā. Tas bija viens no aristokrātiskās sabiedrības nozīmīgākajām laika pavadīšanas veidiem
Interesanti ir tas, ka tieši savu iesauku „Saules karalis” Luijs XIV ieguva pēc kādas baleta izrādes, kurā viņš attēloja sauli.

Коментарий автора
Atlants