Оценка:
Опубликованно: 22.04.2010.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Эссе 'Globalizācijas jēdziens. Globalizācijas procesa konteksti un pretrunas. Globaliz', 1.
  • Эссе 'Globalizācijas jēdziens. Globalizācijas procesa konteksti un pretrunas. Globaliz', 2.
  • Эссе 'Globalizācijas jēdziens. Globalizācijas procesa konteksti un pretrunas. Globaliz', 3.
Фрагмент работы

Mūsdienās mēs ļoti bieži dzirdam jēdzienu globalizācijas process. Katram no mums ir savas asociācijas ar šo jēdzienu. Tas ir process kurā mēs visi piedalāmies šajā procesā. Mēs asociējam globalizācijas jēdzienu
ar kaut ko saistītu ar pārmaiņām ekonomikā un politikā, kultūrā, reliģijā, ar apvienošanu, jaunām iespējama.
Attieksme pret šo procesu arī ir ļoti dažādi. Ir tādi kuri domā, ka globalizācijas process dod jaunās iespējas, maiņā pasauli uz labāko pusi. Bet ir arī tādi kuriem globalizācijas process liekas negatīvs, kas var sagraut kultūras identitāti.
Daudziem cilvēkiem globalizācijas jēdziens, bieži tiek asociēts nevis ar ekonomiskajiem procesiem, bet gan ar tās izraisītajiem publiski redzamākajiem blakusefektiem, tādiem kā, piemēram, antiglobālistu sarīkotie grautiņi dažādu starptautisku pasākumu norises vietās vai kārtējie paziņojumi par globālām vides pārmaiņām cilvēka saimnieciskās darbības dēļ.
Daudziem globalizācijas process izsauc ļoti negatīvu attieksmi, tas nozīme ka cilvēki kuri pieder pie kādas konkrētas tautas, kultūras, kuriem pieder kādas tradīcijas zaudē savu identitāti. Daudz ko mēs pārņemam no citām tautām pielāgojot savam tradīcijām, uzskatiem un dzīves uztverei.…

Коментарий автора
Atlants