-
Moderno ciparu informācijas pārraides tīklu topoloģija
Презентация11 Компьютеры, программирование, электроника, Коммуникации, транспорт, связь
Tīkls ar PDH UN SDH elementiem
Tīkla shema sastāv no 3 SDH grēdzeniem, saistītiem ar segmentiem, diviem augšējiem STM-4 grēdzeniem. Augšējais kreisais STM-4 un apakšējais STM-1 ir saistīti ar Е4 PDH līniju. Starp augšējo un apakšējo grēdzeni izmanto kross-kommutatori T::DAX.
SDH tīklu elementi
Šobrīd praktiski jebkuras firmas, kas apguvusi SDH tehnoloģiju (piemēram: Northern Telecom., Philips, Alcatel, Siemens), īpašumā ir visu SDH iekārtu nomenklatūra, un stingrās tehnoloģisko pamatparametru CCITT standartizācijas dēļ atšķirības starp tām ir nenozīmīgas. Viens no aparatūras pamatproduktiem, ko lieto SDH tīkla organizēšanai, ir universālie sinhronie, hierarhijas līmenim atbilstošie multipleksori: STM-1, STM-4, STM-16, STM-64.
Par SDH ierīču pamatveidu var uzskaitīt tā saukto universālo sinhrono multipleksoru
(USM), kurš izpilda visas tīkla mezgla funkcijas: plūsmu ievadīšanu/izvadīšanu, viņu multipleksēšanu līdz STM moduļu līmenim un atpakaļ, plūsmu operatīvo pārslēgšanu iekšā un starp transporta moduļiem, kā arī lineāro signālu pieņemšanu/ pārraidi no dažādiem virzieniem.
Vairumu SDH tīklu var būvēt izmantojot tikai multipleksorās ierīces, savietojot universālo multipleksoru izvietošanas vietas ar tīkla mezgliem. USM izpilda SDH transporta tīkla mezgla funkcijas, ievads/izvads, ciparu plūsmu operatīvo pārslēgšanu un rezervēšanu. Tīkls veidojas ar dažiem tāda veida multipleksoriem,
kurus savieno škiedru-optiskie trakti, tīkla struktūra var būt dažveidīga
…
Telekomunikāciju tehnoloģiju attīstība pēdējos gados novedusi pie nopietnām moderno sakaru ciparu tīklu būtības, konstruēšanas metožu un attīstības ceļu izpratnes izmaiņām. Par galvenajām attīstības tendencēm kļūst konverģence un integrācija starp modernajiem datoriem un tradicionālajiem sakaru tīkliem, kā arī infokomunikāciju tīklu parādīšanās, sākot ar korporatīvajiem līdz pat nacionālajiem un globāla mēroga tīkliem. Tīklu tehnoloģijas, tādas kā sinhronā ciparu hierarhija, asinhronais pārraides režīms, īpaši blīva viļņu multipleksēšana, Internet tīkls u.c., ne tikai paver jaunas iespējas moderno sakaru ciparu sistēmu konstruēšanā, bet prasa arī speciālu izpēti un to pielietojumu kvalitatīvi jaunā līmenī. Tīklu tehnoloģiju mūsdienu attīstības līmenis globālajos ciparu tīklos ļauj arhitektūras plānošanā un ciparu transporta vai maģistrālo tīklu un korporatīvo tīklu topoloģijas izstrādē izmantot sekojošas tehnoloģijas: - IP – Internet tīkla tehnoloģija, kuras pamatā IP protokolu steks vai pārraides vadības protokols/Internet tīkla protokols; - ATM – pārraides asinhronā režīma tehnoloģija; - SDH – SCI tehnoloģija; - WDM – viļņu multipleksēšanas tehnoloģija; - DWDM - blīvās viļņu multipleksēšanas tehnoloģija.
