Автор:
Оценка:
Опубликованно: 16.04.2007.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Komunikācijas teoriju fenomenoloģiskā tradīcija. Fenomenoloģija kā filosofijas u', 1.
  • Конспект 'Komunikācijas teoriju fenomenoloģiskā tradīcija. Fenomenoloģija kā filosofijas u', 2.
  • Конспект 'Komunikācijas teoriju fenomenoloģiskā tradīcija. Fenomenoloģija kā filosofijas u', 3.
Фрагмент работы

Baxter & Montgomery’s Dimensions of the Dialectic – Baksteres un Motgomeri dialektikas dimensijas.
Attiecības ir visa komunikācija procesa pamatā. Veids, kādā mēs lietojam valodu, mūsu dialekts ir priekšnosacījumi lai veidotu u uzturētu veselīgas attiecības. Dialekts ir saspīlējums starp diviem vai vairākiem pretrunīgiem sistēmas elementiem, dialekta analizēšana parāda šīs sistēmas mainīšanos un attīstību. Leslija Bakstere, Barbara Montgomeri un viņu kolēģi ir izveidojuši teoriju, kas apraksta dialektu dimensijas no attiecību viedokļa, tā ir sadalīta četrās atsevišķās kategorijās:
pretrunas;
pārmaiņas;
prakse;
kopskats.
Šie četri elementi pēc tam tiek sadalīti vēl sīkākās nozarēs, kas palīdz izveidot priekšstatu, sadalīt sfērās personiskās attiecību, to sistēmu.
Atsaucoties uz Baksteri un Montgomeri, pretrunas ir attiecināmas uz dinamisku mijiedarbību starp pretstatiem. Parasti pretrunas attiecina uz pretstatiem, kas ir absolūti nesaderīgi, nesavienojami. Dialektiskās pretrunas veido attiecību sistēmas, jo tās ir savstarpēji atkarīgas viena no otras. Bakstere un Montgomeri sadalīja visas pretrunas, kas varētu atgadīties attiecībās, trīs grupās.
Primajā grupā tiek runāts par integrāciju un demobilizāciju. Citiem vārdiem sakot, tas ir saspīlējums starp savrupajiem, nošķirtajiem vai kopējiem no starppersoniskajiem komunikācijas viedokļiem.…

Atlants