• Kas ir politika? Dažādās poltikas definīcijas un varas jēdziens, kā politikas centrālais elements

     

    Эссе2 Политика

Автор:
Оценка:
Опубликованно: 10.05.2004.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Эссе 'Kas ir politika? Dažādās poltikas definīcijas un varas jēdziens, kā politikas ce', 1.
  • Эссе 'Kas ir politika? Dažādās poltikas definīcijas un varas jēdziens, kā politikas ce', 2.
  • Эссе 'Kas ir politika? Dažādās poltikas definīcijas un varas jēdziens, kā politikas ce', 3.
Фрагмент работы

Vara ir viens no būtiskākajiem politikas terminiem. Tai ir daudz un dažādi definējumi. Piemēram, Mills ir teicis, ka politika ir cīņa par varu, un varas galēja izpausme ir vardarbība. Taču bieži vien tad, kad sākas vardarbība, politikas ietekme jau ir beigusies. Maks Vēbera varas teorija balstās uz citu ietekmēšanu pret viņu gribu, hierarhisku valsts iekārtu – transitīvā vara. Jāsaka, ka arī mūsdienu izpratnē šī varas koncepcija ir visvairāk saprotama.
Transitīvās varas modelis balstās uz vienas personas ietekmi uz citu personu, bieži vien vardarbīgu. Transitīvā vara, neapšaubāmi, ir saistīta ar regulēšanu.Tā ir tā saucamā “vara pār”. Taču vara nepastāv bez pretvaras, jo tad tā būtu vienkārša vardabība, spēka pielietošana. Vara un pretvara var būt simetriskās un asimetriskās attiecībās: asimetriskās attiecībās pārākā vara tiek paciesta, nekādas pretvaras no otras puses netiek novērotas, savukārt, simetriskās varas un pretvaras attiecībās viena puse ierobežo otru, tas ir, vara tiek sabalansēta starp abām pusēm.
Pretēji Vēbera uzskatam, ka vara ir spēka pielietošana un viena cilvēka gribas izpausme, Hannah Arendt uzskata, ka varas jēdziens galvenokārt ir saistīts ar sabiedrības spēju sadarboties un strādāt kopā. Viņas varas teorija noliedz vardarbību pret indivīdu kā tādu.…

Коментарий автора
Отправить работу на э-почту

Твое имя:

Адрес э-почты, на которую отправить адрес работы:

Привет!
{Твое имя} советует Тебе посмотреть работу в интернет-библиотеке Atlants.lv на тему „Kas ir politika? Dažādās poltikas definīcijas un varas jēdziens, kā politikas centrālais elements”.

Адрес работы:
https://rus.atlants.lv/w/155770

Отправить

Э-почта отправлена.