-
Ģimenes loma bērna attīstībā
Secinājumi
Nobeigumā ir vērts uzsvērt svarīgākos ieguldījumus ģimenes attiecībās - jāmēģina patiesi saprast otru cilvēku, mazas laipnības un pieklājības izpausmes ir ārkārtīgi būtiskas, jo attiecībās tieši sīkās lietas ir visnozīmīgākās. Jāpievērš lielāku uzmanību sīkumiem, jo cilvēki savās cerībās balstās uz solījumiem, kas tieši skar viņu būtiskās intereses. Jāpilda saistības, jo gandrīz visi attiecību sarežģījumi sakņojas konfliktējošās vai neskaidrās gaidās par lomām un mērķiem. Mēs radām daudzas negatīvas situācijas pieņemot, ka mūsu gaidas ir acīm redzamas un ka tās ir saprastas un pieņemtas. Vispirms būtu jānoskaidro un jāizrunā partnera gaidas. Godīgums un rakstura viengabalainība vairo uzticību. Jābūt godīgam, jo atvainošanās vārdi, kas nāk no sirds veido patiesi lielu ieguldījumus un attiecību kvalitāte to atspoguļo, jāatvainojas patiesi.
Augot šādā pozitīvi emocionālā un mīlestības pildītā gaisotnē ikvienam bērnam radīsies sapratne par to, ka ģimene ir vērtība, jo ģimene- tas ir atbalsta punkts, ģimene- tā ir maza valsts, ģimene- tā ir mīlošu un labu cilvēku savienība, ģimene- tā ir dzīves neatņemama sastāvdaļa.
…
Pamats bērna attīstībā ir jāliek pirmajos trīs dzīves gados. Tieši šajā laikā saskarsme ar vecākiem un citiem ģimenes locekļiem, bērniem un citiem pieaugušajiem ietekmē bērna galvas smadzeņu attīstību. Kad vecāki atbild uz bērna lalināšanu, pieskaras viņam, nēsā uz rokām, dzied vai spēlējas ar viņiem, tā nav tukša laika nosišana. Tā ir nozīmīga emocionāla barība, jo tādā veidā viņi dod bērnam signālus siltumam, mīlestībai, piederībai, pārliecībai par sevi, ziņkārībai, savu jūtu pārvaldīšanai un saskarsmei ar citiem cilvēkiem. Lai gan nostiprināt un stimulēt bērna attīstību nekad nav par vēlu, bet ja šis vecums ir nokavēts, iespējams, ka bērns tā arī nekad neaizpildīs šo tukšumu un nerealizēs visus savus potenciālus...
