-
Uzņēmuma bilances analīze
2011–2015 гг.
Secinājumi un priekšlikumi
1. Pētījums par uzņēmuma finanšu analīzes teorētiskajiem pamatiem liecina, ka uzņēmuma izdzīvošanas un attīstības nodrošināšana mūsdienu apstākļos lielā mērā ir atkarīga no vadības personāla spējas patiesi novērtēt gan uzņēmuma finansiālo stāvokli, gan potenciālo konkurentu uzņēmumu finansiālo stāvokli. Finanšu stāvoklis ir svarīgākais uzņēmuma saimnieciskās darbības raksturojums.
2. Tas nosaka konkurētspēju, biznesa sadarbības potenciālu, novērtē, cik lielā mērā uzņēmuma un tā partneru ekonomiskās intereses tiek garantētas finansiālā un ražošanas ziņā. 3. Ir konstatēts, ka uzņēmuma finansiālā analīze kopumā ļauj: novērtēt uzņēmuma vispārējo finansiālo stāvokli un faktoru ietekmi uz izmaiņu pakāpi; izpētīt korespondenci starp līdzekļiem un avotiem, viņu atrašanās vietas racionalitāti un lietošanas efektivitāti; ievērot finanšu, norēķinu un kredītu disciplīnas; noteikt uzņēmuma maksātspēju un finanšu stabilitāti; prognozēt ilgtermiņa finanšu stabilitāti.
4. Tādējādi finanšu analīzes galvenais mērķis ir iegūt nelielu skaitu galveno parametru, kas objektīvi un precīzi atspoguļo uzņēmuma finansiālo stāvokli, tā peļņu un zaudējumus, aktīvu un pasīvu struktūras izmaiņas norēķinos ar parādniekiem un kreditoriem.
5. Veiktais finansiālā stāvokļa novērtējums parādīja, ka XXX uzņēmuma finansiālā stāvokļa aprakstā ir gan negatīvie, gan pozitīvie aspekti.
…
Ievads Nepieciešamība analizēt finanšu pārskatus tirgus ekonomikā ir atkarīga no biznesa lēmumu spēkā esamības prasības. Lai izveidotu attiecības ar partneriem, uzņēmumiem ir jāapstiprina finanšu stabilitāte un maksātspēja. Bilance ir galīgais grāmatvedības dokuments organizācijā, kas tiek sastādīts bilances datumā. Organizācijas finansiālā stāvokļa novērtējumu saskaņā ar bilances datiem ļauj analīze. Bilance ir viena no svarīgākajām finanšu pārskatu formām, tas ir 1. veidlapa. Bilance raksturo organizācijas finansiālo stāvokli naudas izteiksmē pārskata datumā. Studiju priekšmeta apguves rezultātā studentiem jāzina bilances sastāvs un saturs, tā analīzes virziens, finanšu analīzes metodes, pārskatu analīzes rezultātu izmantošana plānošanā un ražošanas vadībā. Tieši šo iemeslu dēļ autore izvēlas šo tematu. Lai to paveiktu, nepieciešams lasīt bilanci, pārgrupēt savus rakstus, lai palielinātu informatīvo raksturu, formulētu analītisko problēmu formulēšanu un modelētu ekonomisko situāciju, izvēlētos paņēmienus un metodes, kas ir piemēroti, lai katrā atsevišķā gadījumā piemērotu analītisko problēmu, pareizi formulētu secinājumus, pamatojoties uz analīzi.
