Автор:
Оценка:
Опубликованно: 15.04.2021.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Эссе 'Frīdrihs Nīče "Tā runāja Zaratustra"', 1.
  • Эссе 'Frīdrihs Nīče "Tā runāja Zaratustra"', 2.
  • Эссе 'Frīdrihs Nīče "Tā runāja Zaratustra"', 3.
Фрагмент работы

Par tikumīgajiem:
Vairogs/daiļums – šī pārvarētā robeža starp Zaratustru un viņa mācekļiem. Viņš ir pārvarējis sevi, pārvarējis šo robežu, kas nodala viņu no citiem, pasargā no citu “netīrības”.
Tikumīgie (mācekļi) – Zaratustra šādi uzrunā tos, kas uzskata, ka par tikumīgu darbu arī jāsaņem alga. Šādu vārdu izmantojot viņš viņus savā veidā izsmej par viņu uzdrošināšanos pat domāt par atlīdzību tādā situācijā. Cilvēki ir pieraduši par katru labu vai nopelniem vērtu lietu saņemt ko labu pretī, bet vairās no sodiem, atriebībām, kas tieši vajadzīgi, lai veiktu šo sevis atrašanas, sevis pārvarēšanas ceļu.
Par radītāja ceļu:
Ganāmpulks – ar šo jēdzienu Nīče apzīmē sabiedrību kā kolektīvu, kas dala vienu sirdsapziņu, vienas sāpes, vienas skumjas. Šis cilvēku pulks sastāv no vienādiem cilvēkiem, kuri ir šķietami apmierināti ar sev esošo dzīvi vai neuzdrošinās veikt šo vientulības ceļu paši, lai atrastu sevi, savu ego. Šis tēls man apzīmē pelēcību, rutīnu, vienkāršumu, kādu jau pirms tam noteiktu plānu. Cilvēkus, kas nav gatavi pasaules mestajiem līkločiem un šķēršļiem.

Коментарий автора
Atlants