Автор:
Оценка:
Опубликованно: 06.05.2010.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Эссе 'Publiskā runa', 1.
  • Эссе 'Publiskā runa', 2.
  • Эссе 'Publiskā runa', 3.
Фрагмент работы

Otrs, kas maini kaitina cilvēkos, ir tas, ka viņi runājot nevar iztikt bez krievu lamuvārdiem. Nesaprotu, vai tad viņi jūtas laimīgāki, ja pasaka to vārdu? Vai tas ir tik grūti runāt bez krievu valodas vārdiem? Protams, man arī gadās kādreiz pateikt kādu citas valodas vārdu. Bet ne regulāri.. Manos teikumos katrs otrais vārds nav krievu valodā. Un tad šie cilvēki saka, ka ir latvieši un runā latviski. Dažreiz smiekli nāk, laikam jau viņi nezina, kas īsti ir latviešu valoda.
Latviešu valodu, kā par savu dzimto valodu atzīst viens miljons septiņi tūkstoš cilvēku, bet šaubos, vai patiešām tik daudz cilvēku runā latviski.
Un domājot šo runu, es ļoti centos to izveidot pēc iespējas pareizāku, jo ja jau es tā uzsveru šīs valodas īpatnības, cilvēku kļūdas, būtu neglīti pašai kļūdīties. Un pie reizes pārbaudot dažas savas kļūdas, iedomājos pameklēt interneta portālos, cik daudz informācijas tur var atrast par latviešu valodu, biju patīkami pārsteigta, ka tur ir skaidrojošās vārdnīcas, portāli ar informāciju par valodas īpatnībām, raksti angļu valodā par latviešu valodu.…

Коментарий автора
Atlants