Автор:
Оценка:
Опубликованно: 06.03.2017.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 5 единиц
Ссылки: Использованы
  • Эссе 'Eiropas Savienības paplašināšanās vai sarukšana', 1.
  • Эссе 'Eiropas Savienības paplašināšanās vai sarukšana', 2.
  • Эссе 'Eiropas Savienības paplašināšanās vai sarukšana', 3.
  • Эссе 'Eiropas Savienības paplašināšanās vai sarukšana', 4.
  • Эссе 'Eiropas Savienības paplašināšanās vai sarukšana', 5.
  • Эссе 'Eiropas Savienības paplašināšanās vai sarukšana', 6.
Фрагмент работы

Francijas ārlietu ministrs Lorāns Fabiuss piekrita, ka tā būtu «ļoti slikta lieta Eiropai un Lielbritānijai, ja Lielbritānijai nāktos pamest savienību», bet uzsvēra, ka ES nebūtu jāizdara Lielbritānijai nekādi speciāli pakalpojumi, lai paturētu to blokā.
Fabiuss norādīja, ka ir neiespējami neievērot kopējos noteikumus, citādi Eiropas vairs nebūšot. Vienlaikus viņš pauda viedokli, ka ES būtu jāpievēršas Lielbritānijas bažām par pārmērīgajām un pārāk sarežģītajām ES regulām, lai nedotu tai ieganstu pamest savienību.
No citas puses, ir arī vairākas iespējas, lai valsts, nebūdama ES locekle veiksmīgi varētu ar to sadarboties. Piemēram, 1995.gadā Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas (EFTA) valstis Somija, Austrija un Zviedrija pievienojās Eiropas Savienībai, taču Norvēģija izlēma citādi. Neraugoties uz to, Norvēģija ir ciešs ES partneris. Nākotnē šāds risinājums varētu veicināt situāciju, kurā nebūtu jāsniedz neizpildāmi solījumi attiecībā uz iespējamo kādas valsts dalību Eiropas Savienībā, bet gan būtu radīta ceļa karte - mehānisms sadarbības padziļināšanai.

Коментарий автора
Atlants