Автор:
Оценка:
Опубликованно: 10.03.2008.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 3 единиц
Ссылки: Использованы
  • Конспект 'Platona valsts modelis un Aristoteļa izpratne par valsts pārvaldi, pilsoniskumu ', 1.
  • Конспект 'Platona valsts modelis un Aristoteļa izpratne par valsts pārvaldi, pilsoniskumu ', 2.
  • Конспект 'Platona valsts modelis un Aristoteļa izpratne par valsts pārvaldi, pilsoniskumu ', 3.
  • Конспект 'Platona valsts modelis un Aristoteļa izpratne par valsts pārvaldi, pilsoniskumu ', 4.
  • Конспект 'Platona valsts modelis un Aristoteļa izpratne par valsts pārvaldi, pilsoniskumu ', 5.
Фрагмент работы

1.Kādi principi pamatā Platona ideālas valsts modelim? Kā Platons to pamato?

Par pamatu ideālas valsts modelim Platons izvirzīja tādas īpašības kā: gudrība, savaldība, vīrišķība, taisnīgums. Tai sava gudrība jāpamato uz gudriem lēmumiem, kuriem savukārt jāveidojas uz zināšanu pamata.
Par svarīgu valstij tika nosauktas attiecības ar citam valstīm, tamdēļ par lielo vērtību tika nosauktie arī cilvēki jo tieši viņi būs tie, kas veidos valsts, apstrādās zemi, audzes, būves un darīs parējos darbus, tādejādi nodrošinot cilvēkus ar šiem produktiem un arī bartera veida apmainīt šīs preces pret precēm kas ir kaimiņu valstīs.
Svarīgas ir arī rūpes par drošību, saskaņa starp valsts pilsoņiem- un tam visam ir jārada pamats likumos. Un viņaprāt nemaz nav tik svarīgi vai tā būtu ķēniņvalsts, kurā tātad valdītu viens cilvēks, vai arī tā būtu aristokrātija, kur valdītu lielākais cilvēku skaits, jo tās nemaina viņa ideālas valsts modeļa pamatu un gan pirmā, gan otra gadījuma likumdošanas pamata ir noteikti likumu ievērošana.
Valsts iekšieni viņš sadalīja triju cilvēku daļas: pilsoņos, kareivjos un valdnieka. Pilsonim būtu jābūt kārtīgam, likumus klausošam, karavīram nodrošināt valsts drošību, bet valdniekam būtu jābūt gudram, jo tikai gudra un tikumīga valdnieka pakļautība var veidoties spēcīga valsts.…

Atlants