-
Sievietes loma Senajā Indijā, Ķīnā, Divupē, Ēģiptē un Kanaānā
Divupe
Sievietes nevarēja īstenot daudz personīgo suverenitāšu senajā Mezopotāmijā(Divupē). Sociālā struktūra definēja sieviešu saistību ar viņu ģimenēm. Sabiedrībā sievieti uzskatija kā viņas tēva meitu vai viņas vīra sievu - un nevis kā autonomu indivīdu. Karaliskām sievietēm vai tiem no bagātām un spēcīgām ģimenēm, baudīja lielāku personisko autonomiju, dažos gadījumos. Mezopotāmijas sievietes nevarēja mantot sava vīra īpašumu, ja pastāv attiecināmās tiesības uz vīriešu mantiniekiem. Sievietes bieži nestrādāja ārpus mājas, bet dažas savās darbavietas pārdod izstrādājumus, kuri bija viņu pašu izveidoti, vai strādāja kā krodziņa apsaimniekotājas.
Kanaāna
Sievas pirmais pienākums un prieks, bija dzemdēt, vēlams dēlu, lai turpinātu vīra vārdu un ciltsrakstus. Svarīgi, bija tas, lai bērns ir dēls, bet ja bērns nebija dēls,tas ļoti bieži bija šķiršanās iemesls, taču viegli iegūt vīrieti bija, ja sievietei nebija bērnu. Ģimenēs, kurās klājās labi, tas ka sieva parasti kļuva par personīgo vergu, bija ļoti normāli. Sieva nevarēja nodomāt vai viņa kļūs par vīra vergu.
…
Senajā Indijā, tāpat kā citur senatnē, abi dzimumi tika uztverti caur mitoloģisko uzskatu prizmu. Vīrietis tika identificēts ar debesīm, bet sieviete – ar māti – zemi. Arī pasaules radīšana sakrālajā mākslā tika attēlota kā divu dievu mīlestības akts. Pat upurēšanas rituālu indieši uztvēra kā dzimumaktu: altāri viņi identificēja ar sievieti, bet uguni – ar vīrieti. Tādējādi, gan kults, gan ikdienas dzīve Indijā tika piesātināti ar erotisku simboliku. Indijā vienmēr bija populāras tempļu sakrālās dejotājas – prostitūtas un it īpaši smalkas un dārgas kurtizānes, kas līdzinājās grieķu hetērām. Šādas kurtizānes bija ļoti koptas un labi izglītotas, tās tika cienītas un gaidītas vislabākajos namos un pilīs. Par parastām prostitūtām rūpējās valsts, sniedzot tām likuma aizsardzību, iekasējot nodokļus un izmantojot tās spiegošanai. Neskatoties uz visu iepriekš teikto, Indijā valdīja stingras ģimenes tradīcijas. Par sievietes dzīves uzdevumu tika uzskatīta laulības dzīve un bērnu audzināšana.
