Автор:
Оценка:
Опубликованно: 01.03.2010.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Kolīziju normas', 1.
  • Конспект 'Kolīziju normas', 2.
  • Конспект 'Kolīziju normas', 3.
  • Конспект 'Kolīziju normas', 4.
  • Конспект 'Kolīziju normas', 5.
  • Конспект 'Kolīziju normas', 6.
Фрагмент работы

1.Vai kolīziju normas ir tiešās vai netiešās darbības normas, kā tās iedarbojas uz tiesību subjektu?
Kolīziju normas ir netiešas darbības normas. Tās iedarbojas uz tiesību subjektu nevis tieši, bet gan ar attiecīgas valsts materiālo normu starpniecību. Taču abas šīs normu grupas starptautiskajās privāttiesībās ir ļoti savastarpēji saistītas, jo neviena no konkrētajām normām nevar viena pati tieši iedarboties uz tiesību subjektu bez otras līdzdalības.

2.Vai Latvijas tiesībās no Civillikuma viedokļa jebkura atgriezeniska norāde var būt materiāltiesiska?
Pretējā vai atgriezeniskā norāde (remisija) – ja tiesas valsts kolīziju normas norāda uz ārvalstu tiesībām, tad pielieto norādi uz ārvalsts materiālajām tiesībām, vai norādi uz vispārējas kolīziju normas, kuras var norādīt atpakaļ uz tiesas valsts likumu.
Latvijā nacionālie likumdošanas akti, kas regulē starptautisko privāttiesību sfēru attiecībā ar nacionālajām tiesībām neregulē šo attiecību sfēru pietiekoši labi, jo tas saistīts ar nosacīti neseno Latvijas neatkarības atgūšanu, kā arī ar salīdzinoši nesenajām padomju tiesībām mūsu valstī. Tomēr līdz ar Latvijas iestāšanos ES, NATO un vispārējo integrāciju, Latvijas valsts vairāk sāk pievērst uzmanību starptautisko privāttiesību noregulēšanai izmainot nacionālos likumdošanas aktus, lai tie atbilstu starptautiski pieņemtajiem standartie, kā arī pieņemot jaunus likumdošanas aktus, mēs sākam ieviest regulējošas normas, kas mazina pretrunu rašanos starp normām. …

Коментарий автора
Atlants